Падіння рубля і евакуація: як Кремль відреагував на прорив у Курській області
Російська влада на шостий день прориву в Курській області визнала проблему і оголосила масову евакуацію з прикордонних населених пунктів. Водночас людей вивозять з кількох областей, а президент РФ Володимир Путіна заявив про загрозу у Брянській області. Про те, від яких наслідків прориву потерпають росіяни і що говорить Кремль, написало видання The Financial Times.
Журналісти видання, описуючи події під Курськом, назвали їх "найбільшим вторгненням з часів Другої світової війни", забувши про вторгнення РФ, яке почалось у 2014 році. У статті наголошують, що Кремль лише через тиждень почав організовано вивозити населення з прифронтової території. Ще одна проблема, яка сталась у РФ після прориву — падіння рубля до курсу 90. Це найбільше стрімке падіння, починаючи з травня (тоді почався наступ на Харків), зробили висновок журналісти на основі даних аналітиків.
У статті також навели основні тези понеділкової заяви Путіна, який роздав завдання цивільним адміністраціям та військовим:
планує, що ЗС РФ якнайшвидше "витіснять ворога" та відновлять контроль над кордоном;припускає, що може бути прорив у Брянській області, але "поки що спокійно";погрожує, що буде "належна відповідь", не уточнюючи деталей;не планує ніяких мирних перемовин."Москва не братиме участі в будь-яких потенційних мирних переговорах з Києвом", — процитувало слова Путіна видання FT.
У понеділок, 12 серпня губернатори повідомили, що евакуюють 133 тис. росіян, написали журналісти:
Курська область — 121 тис. вивезли, ще 59 тис. планують вивезти, 2 тис. — доля невідома, 12 — загинуло;Бєлгородська — 11 тис. з Красноярузького району, 40–50% 40-тисячного міста Шебекіно.Стали відомі перші результати місцевих виборів у Стамбулі та Анкарі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать