Закриття підпільних тютюнових фабрик: реальний крок чи фікція?
Під тиском зовнішніх партнерів, та з внутрішнім розумінням, що виробництво та реалізація сигарет підробок краде з бюджету 23 млрд. гривень, в цю боротьбу включились всі.
БЕБ, вперше в історії країни, надовго та по справжньому заблокував ТОП -5 нелегальних фабрик.
Нацпол, в обличчі Департаменту стратегічних розслідувань, розпочав боротьбу з нелегальними кіосками та точками сбуту на місцях, а податкова почала перевірки та навіть позбавила кількох виробників ліцензії.
Зокрема і Львівську тютюнову фабрику.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко публічно заявляв, що за кілька місяців таке ганебне явище зникне, адже навколо боротьби об’єдналися всі правоохоронні та контролюючі структури.
І ці заходи дійсно дали результат. Відсоток нелегального ринку суттєво скоротився, на ринку виник дефіцит контрафактної продукції, а в багатьох містах та столиці повністю зникли нелегальні точки.
Але дивним чином, в країні залишились міста поза межами цієї боротьби.
Яскравий приклад – Харків.
В самий розпал активних дій правоохоронців, там спокійно функціонували сотні кіосків з нелегальними сигаретами та алкоголем.
Влітку, в цих мережах, не було дефіциту підробок, а восени, саме в них з’явились в продажу свіжі партії сигарет однієї з заблокованих фабрик.
Мова про виробництво в Гощі (Українське тютюнове виробництво), але кажуть що і інші фабрики крок за кроком повертаються в гру.
І це при тому, що питання Харкова окремо обговорювалось на серпневому засіданні фінансового комітету, де Заступник керівника ДСР Нацполу Володимир Ценов обіцяв швидку реакцію на опубліковані мною факти.
Я щиро вірю в бажання керівництва правоохоронних органів подолати це явище, адже після публічних заяв і Ценова і Міністра Клименка – подальша робота нелегальних точок – це вже їх репутаційні втрати.
Але схоже що на місцях, у їх харківських підлеглих, інша думка та ставлення до нелегального збуту.
Дуже хочеться, щоб запущена навесні боротьба з нелегальним тютюновим ринком, цього разу, таки пройшла випробування часом.
Автор: Євген Плінський
Читайте більше новин по темі:
Распечатать