У ГУР розповіли про операцію Сил оборони на Харківщині
Про це в ефірі “Суспільне. Студія” повідомив начальник відділення планування 13 бригади Нацгвардії “Хартія” Антон Баєв.
“За всю цю велику операцію, я думаю, в цілому їх взяли більше 20, а, може, й 30-ти. Це бійці різного класу. Це й просто мобілізовані без якоїсь потужної підготовки. Це були і військові з дуже великим досвідом. Ми ловили і “вагнерівців”, які були ще в Бахмуті. Дуже різний контингент”, - зазначив Баєв.
Він наголосив, що цей результат дали спільні дії.
“На ГУР покладалися специфічні завдання щодо зачистки ворожих позицій і просування вперед, наша бригада відігравала функцію забезпечення цих дій – і артилерією допомагали, і засобами РЕБ прикривали, і замінювали підрозділи ГУР, які просувалися. Це все результат спільних дій, які ми проводили останні два-три місяці”, — сказав Баєв.
За його інформацією, зараз ситуація в зоні відповідальності бригади контрольована.
“Закріплюємося на тих позиціях, які вдалося відновити останнім часом. Також продовжуємо ударно-пошукові дії, збільшуємо буферну зону між першими порядками наших підрозділів і противником”, - сказав військовослужбовець.
Захоплені позиції через умови рельєфу (перепади висоти, яри, балки) - це, по суті, одномісні нори.
“Це не просто викопана нора – вона має різні загини, щоб уникати пошкоджень від гранат. Їх було дуже багато. З того, що ми вже бачимо: одна нора на людину, вона може сягати чотирьох метрів у глибину і які дуже важко зачищати. Вони розміщені секторами, які накладаються один на одного, щоб уникати “сліпих зон”. І їх частота, таких нір, може досягати через кожні 5-6 метрів. Тож потрібно розуміти, що специфіка операції була дуже складною. Ми починали працювати, коли ліс ще був дуже густий, зелений. Важка місцевість”, - додав Баєв.
В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених
Распечатать