КНДР могла скопіювати ракету Hwasong-19 з російського "ярса", — Defense Express

КНДР могла скопіювати ракету Hwasong-19 з російського "ярса", — Defense Express
КНДР могла скопіювати ракету Hwasong-19 з російського "ярса", — Defense Express
У новій північнокорейській міжконтинентальній балістичній ракеті Hwasong-19 без жодних альтернатив легко вгадується російський "Ярс".

УКНДР показали фото своєї нової міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-19, яка була вперше запущена 31 жовтня та показала рекордні параметри. Також були оголошені й параметри її польоту, які в цілому співпадають з оцінками Токіо та Сеула: досягнення висота польоту у 7687,5 км та 86 хвилин польоту.

Враховуючи те, що запуск був випробувальний і по максимально високій балістичній траєкторії, дальність склала лише 1001 км. Але у випадку пуску по "бойовій" траєкторії це означає можливість ураження цілей на дальності понад 17 тисяч км. Тобто Пхеньян не дістає цією ракетою лише частину Південної Америки.

І при першому ж погляді на Hwasong-19 не залишається жодних альтернативних відповідей на питання де саме КНДР взяла цю ракету. Бо мова йде про російський "Ярс", або у повністю скопійованому, або частково допрацьовану у бік масштабування заради більших параметрів щодо дальності та корисної ваги.

"Ярс" з РФ та Hwasong-19 з КНДР qxdiquiquitzrz

І загалом мова йде про триступеневу твердопаливну ракету, яка запускається із мобільної пускової установки та має цілий ряд аналогічних технологічних рішень.

А за рахунок опублікованих знімків розкрились і деякі деталі обох цих ракет. Зокрема використання аеродинамічних гальм для відводу ступеня після розділення.

Також у КНДР показали фото, яке було знято вочевидь з головного блоку виведення на що вказує використання декількох мініатюрних двигунів по його периметру. Також на цьому фото можливо оцінити сварні шви. А також припустити, що КНДР отримала від РФ технології для створення бойових блоків із роздільними бойовими частинами з індивідуальним наведенням.

Але слід звернути увагу на те, що Hwasong-19 запускається із платформи, яка має 11 осей, а у попередній Hwasong-18 їх було 9. Це може вказувати на те, що Hwasong-19 є збільшеною версією Hwasong-18, розмір та вага якої потребували додавання ще декількох мостів.

Водночас, те, що Hwasong-18, який здійснив три успішні польоти у 2023 році, створений на російських готових технологіях - взагалі не викликає сумнівів.

Тололь-М та Hwasong-18 (джерело: CSIS)

defence-ua.com

В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених

Читайте більше новин по темі:


Распечатать