The Washington Post: Україна готує цікаву пропозицію для Дональда Трампа

The Washington Post: Україна готує цікаву пропозицію для Дональда Трампа
The Washington Post: Україна готує цікаву пропозицію для Дональда Трампа
Українські чиновники та бізнесмени активно працюють над тим, як переконати обраного президента США Дональда Трампа у тому, що сильна Україна корисна для його політичних цілей. На думку експертів, Україна має скористатися суто діловим підходом Трампа до міжнародних відносин.

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post .

За даними журналістів, українська сторона висловлює обережний оптимізм з приводу того, що Трамп може діяти швидше і рішучіше щодо допомоги Україні, ніж чинний президент Джо Байден .

Офіційний Київ сподівається переконати Трампа в тому, що допомога Україні — не благодійність, а економічно вигідна геостратегічна можливість, яка зрештою збагатить та убезпечить інтереси США.

Українська влада сподівається, що, підтримавши транзакційний підхід Трампа до дипломатії — разом із пропозицією американським компаніям вигідних можливостей для бізнесу — вони отримають від нового президента допомогу у зупинці настання країни-агресора Росії, стверджують у WP.

«Надії на те, що Трамп допоможе закінчити війну так, як Київ вважає справедливим, зберігаються серед офіційних осіб, незважаючи на те, що Трамп і багато хто з його оточення вважають, що конфлікт коштує американським платникам податків занадто багато грошей і має бути швидко завершений. Така риторика викликала побоювання, що Трамп різко скоротить американську підтримку збройних сил України і змусить її поступитися територією Росії», - заявили журналісти.

За інформацією журналістів, офіційний Київ також засмучувало, що президент Джо Байден багато разів публічно висловлював підтримку Україні, але коли справа доходила до прийняття ключових рішень щодо постачання зброї, його адміністрація зберігала консервативний підхід і побоювалася дій у відповідь країни-агресора Росії.

Як зазначають у WP, останніми тижнями офіційний Київ почав пропонувати США нову еру для американської політики щодо України, яка передбачає досягнення «світу через силу». Влада України сподівається, що це послання, на відміну від президента Байдена, знайде відгук у Трампа.

Як зазначають у WP, президент України Володимир Зеленський , схоже, вже ухвалив нову реальність. Він розмовляв із Трампом телефоном відразу після його перемоги на виборах президента США 5 листопада — а до того вони зустрічалися у Нью-Йорку у вересні. Тоді український президент презентував Трампу План перемоги, який містить розділ доступу іноземних інвесторів до природних ресурсів України після закінчення військових дій.

Журналісти вважають, що Україна підносить запаси своїх надр як добрі можливості для американського бізнесу.

Офіційний Київ вказує на свої газові сховища — найбільші в Європі — та наявність корисних копалин, включаючи літій (вкрай важливий для мікрочіпів та електромобілів метал) — те, що може зацікавити, зокрема, одного з найближчих нинішніх соратників Трампа Ілона Маска .

На думку експерта з української промисловості Володимира Васюка, Україна має скористатися суто діловим підходом Трампа до міжнародних відносин і укласти угоди з американськими компаніями з видобутку корисних копалин — насамперед літію. Найбільший запас такого металу знаходиться в центральній частині України - далеко від лінії фронту, зазначив експерт.

Як заявив у коментарі WP Олексій Чернишов , голова держкомпанії Нафтогаз України, "український газовий ринок - найприбутковіший у світі".

Він найближчими тижнями вирушить до США з робочим візитом, де планує зустрітися з представниками бізнесу США.

«Я впевнений, що американські компанії мають велике майбутнє в Україні зараз, а не завтра», — сказав Чернишов.

За словами голови Нафтогазу, нова адміністрація Трампа складається з людей із «великим досвідом у бізнесі»

«Я думаю, це чудово, що вони можуть це розглянути. Йдеться про негайні контракти на мільйони доларів», - підсумував він.

Як зазначають у WP, ці сигнали офіційного Києва вже дійшли до деяких помітних політиків-республіканців.

Наприклад, сенатор від штату Південна Кароліна Ліндсі Грем , який неодноразово відвідував Україну під час розв’язаної проти неї РФ війни, у телеефірі назвав «Україну домом для трильйонів доларів рідкісноземельних мінералів».

«Україна готова укласти угоду з нами, а не з росіянами. Тому в наших інтересах зробити так, щоб Росія не захопила цього місця», — сказав сенатор.

В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених


Распечатать