Трамп і Путін можуть укласти угоду: розкрито можливі компроміси між лідерами

Трамп і Путін можуть укласти угоду: розкрито можливі компроміси між лідерами
Трамп і Путін можуть укласти угоду: розкрито можливі компроміси між лідерами
Дональд Трамп і Володимир Путін можуть відновити переговори після інавгурації Трампа у січні 2025 року. Однак не всі вважають, що потенційна "угода" з диктатором Володимиром Путіним може принести мир.

Так, науковий співробітник Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень Фредрік Весслау вважає, що потенційна угода майбутнього американського президента Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним не означатиме закінчення бойових дій в Україні, особливо без участі України та Європи.

У матеріалі для Foreign Policy він припустив, що замість миру глава Кремля може скористатися своїм шансом, отримавши поступки від Штатів, розколовши Захід та підірвавши підтримку України. 

"Путін використовує бажання Трампа укласти угоду, щоб домогтися поступок від Сполучених Штатів, розколоти Захід і підірвати підтримку України з боку Заходу. Так Росії буде легше підпорядкувати собі Україну і взяти її під політичний контроль, переозброїтися і відновитися за рахунок сили української економіки і населення, а також підготуватися до наступного нападу на європейську країну", — пише він у матеріалі для Foreign Policy.

Угода між Трампом і Путіним може включати відмову США підтримувати шлях України в НАТО, припинення антиросійських санкцій, визнання окупованих територій російськими та скасування підтримки нашої держави. За це Росія може припинити вогонь, включно з атаками ракетами та дронами по тилу. Та постає питання: чи погодиться РФ на це, зважаючи на своє просування на Донбасі, чи все ж вирішить взяти перерву, переозброїтися та підготуватися до нового етапу війни. 

До того ж РФ уже почала переозброєння. Її витрати на оборону наступного року складуть 32% держбюджету. Через це ще однією причиною, яка може підштовхнути агресора до переговорів, можуть бути санкції. 

Весслау також наголосив, що РФ вважає Мінські угоди помилкою. Завдяки їм Україна змогла модернізувати свої збройні сили, тому Кремль буде намагатися уникнути повторення такого сценарію. 

Актуальним залишається ще одне питання: чи погодиться Трамп на всі вимоги Путіна, зважаючи на те, що вони можуть бути надмірними і унеможливлять компроміс.

Щеб пак, будь-які поступки Росії ризикують виставити Трампа слабким у глобальному контексті. Експерт також нагадує, що навіть у разі відмови США від підтримки членства України в НАТО, рішення про політику "відкритих дверей" Альянсу залежить від консенсусу всіх членів організації, а не лише США.

В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених


Распечатать