У Києві викрили експрацівника університету, який за гроші гарантував іноземцям вступ до вишу

У Києві викрили експрацівника університету, який за гроші гарантував іноземцям вступ до вишу
У Києві викрили експрацівника університету, який за гроші гарантував іноземцям вступ до вишу
У Києві судитимуть колишнього працівника закладу вищої освіти, який за 74 тисячі гривень обіцяв влаштувати двох іноземців "на навчання". Натомість абітурієнти отримали запрошення на навчання в загальному порядку.

Про це повідомили в Київській міській прокуратурі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє іноземців шукали спосіб в’їхати в Україну під приводом вступу до навчального закладу. Для цього вони через посередника з’ясовували яким чином отримати від університету запрошення, яке б і стало підставою для законного в’їзду в Україну.

Підозрюваний, який обіймав посаду радника президента з міжнародних зв’язків одного з університетів Києва, пообіцяв допомогти їм із запрошенням на навчання, вступом до університету та подальшим фіктивним навчанням. Завдяки отриманню студентської посвідки терміном на 4-5 років, студенти-іноземці мали б змогу безперешкодно перетинати кордон України без фактичного відвідування навчального закладу та складання підсумкових іспитів.

"Майбутнім студентам обіцяли надалі допомогти із влаштуванням до навчального закладу, що дасть їм змогу безперешкодно перетинати кордон України, без фактичного відвідування навчального закладу та складання підсумкових іспитів останніми", – пояснили "схему" правоохоронці.

Читайте по темі: США відправлять додаткові винищувачі та військових на Близький Схід

Працівника університету затримали під час одержання коштів від "абітурієнтів". Згодом правоохоронці встановили, що насправді посадовець не вживав жодних заходів, аби незаконно сприяти вступу на навчання іноземців.

"Тобто фактично ошукав іноземців. Запрошення на навчання абітурієнти отримали у загальному порядку, як усі інші потенційні студенти", – розповіли в прокуратурі.

Зловмиснику повідомили про підозру в:

сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон – частина 3 статті 332 Кримінального кодексу;підбурюванні до одержання неправомірної вигоди – частина 5 статті 27, частина 4 статті 368-3 Кримінального кодексу;шахрайстві – частина 1 статті 190 Кримінального кодексу.

Правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду.

Нагадаємо, за період від квітня по серпень 2024 року з українських вишів відрахували понад 23 тисячі студентів чоловічої статі віком понад 30 років. Причиною цього стала академічна неуспішність чи регулярне невідвідування занять.


Распечатать