Підробка диплома і махінації з землею: що відомо про заступника Кличка Володимира Бондаренка
Своє розслідування провело видання Стопкор.
І правда, постать Володимира Бондаренка не така вже й проста, навіть можна сказати загадкова. Бо як ще можна сказати про те, що простий технічний працівник школи, підробивши документ про вищу освіту, зміг відразу ж стати помічником депутата? І наскільки потрібно бути важливою персоною, щоб навіть під час відкритого кримінального провадження та після офіційного звільнення працювати у команді мера Києва та бути наділеним повноваженнями представляти інтереси міста у найвищих судових інстанціях?
Адже не дарма він розсікав київські дороги після свого звільнення на службовому авто, про що пишуть журналісти "Схем". То ж, щоб краще познайомитися з радником та заступником Київського міського голови, потрібно починати історію спочатку.
Як двічі обманути жителів Києва та залишитися "чесним"
Що ж це за така ділянка землі, що уже кілька років не дає спокійно жити ні громаді Києва, ні Київській міській раді?
Так от, в листопаді минулого року видання "Київ вечірній" написало, що Київська міська рада просить КМДА розірвати договір оренди землі з ТОВ "Менаполіс" після спроби продати земельну ділянку в Голосіївському районі.
На своїй сторінці у фейсбуці BIHUS.Info повідомили, що "компанія з орбіти братів Супруненків (повʼязаних з колишнім мером Черновецьким) орендувала півгектара землі в Голосіївському районі. Це стало можливим завдяки "туалетній схемі" – старому трюку забудовників. Спершу на ділянці з’являється фіктивна нерухомість, наприклад, будка чи дерев’яний туалет. Потім цю "власність" використовують, щоб вимагати землю під нею в оренду або власність.
Тепер ділянка належить компанії оточення Супруненків, хоча три роки мешканцям сусіднього ЖК обіцяли не приймати рішень без їхньої згоди. Обіцянки роздавав Володимир Бондаренко, заступник Кличка".
Якщо подивитись на цю історію повністю, то буде така собі вистава у трьох діях. У першій – компанія "Менаполіс" поставила на порожній території в Голосіївському районі маленьку цегляну будку.
Але примудрилась виготовити документи на власність цієї споруди ще до того, як її звели. Ця недобудова навіть була певний час під арештом, який був знятий у 2021 році.
І от друга дія. Вже на засіданні 16 грудня 2021 року Київрада затвердила передачу в оренду земельної ділянки площею 0,55 га.
Але тут є важливий момент: ухвала була прийнята із внесенням правок та додатковою умовою, що договір оренди набуде чинності лише після підписання меморандуму про співпрацю із сусідніми ОСББ.
Тоді Володимир Бондаренко особисто заявив, що рада може ухвалити такий документ, аби зняти господарську напругу. Відео про цю його, як він сказав, чітку позицію, оприлюднив BIHUS.Info у своєму розслідувані на YouTube.
А оскільки громада не підтримала передачу землі та не підписала меморандум, то ТОВ "Менаполіс" знов зайняло очікувальну позицію.
Врешті, час третьої дії. Минулого року Київрада ухвалювала виділення землі на Подолі, то в рішенні було внесено питання іншої ділянки, а саме тієї проблемної у Голосіївському районі. І вже пункт 8 прописував "Унести зміни до пункту 5 рішення Київської міської ради від 16 грудня 2021 року №4149/4190, виклавши пункт 5 у новій редакції "Це рішення набирає чинності з дня доведення його до відома особи шляхом вручення акта". У цьому рішенні ніякої згоди ОСББ уже не потрібно.
То що ж це депутати наробили, питаєте? А нічого, адже вони згодом заявили, що навіть не бачили цього пункту. Ймовірно, не читають документи, які ухвалюють. А ініціатор цього пункту заступник Київського міського голови і секретар Київської міської ради, все той же Володимир Бондаренко. За його словами, у 2021 році Київрада ухвалила незаконне рішення і сама порушила закон.
Але є ще момент. Володимир Бондаренко, вносячи правки у пункт 5 рішення Київської міської ради від 16 грудня 2021 року №4149/4190, посилаючись на новоприйнятий Закон про адміністративну процедуру, мабуть, щось недоопрацював. Адже стаття 74 цього закону має продовження і в цілому звучить таким чином " ".
А інші строки саме були прописані попереднім рішенням. То якось так виходить, що пан Бондаренко уже двічі ніби обманув громаду Голосіївського району.
Проте це не єдине рішення, де Володимир Бондаренко потрапив у скандальну ситуацію. 8 лютого 2024 року Київська міська рада вирішила передати ТОВ "АРІКС" земельну ділянку в оренду для експлуатації та обслуговування багатофункціонального комплексу на вул. Олеся Гончара, 71 у Шевченківському районі міста Києва (579941440).
На цьому засіданні пан Бондаренко головував та проголосував за передачу. Але це рішення є порушенням Закону України "Про охорону культурної спадщини", а все тому, що Будинок Осипа Родіна має статус пам’ятки архітектури та історії місцевого значення й, відповідно, не підлягає жодним перебудовам чи знесенню.
Про те найперше повідомила на сторінці у телеграмі пам’яткоохоронна спільнота "Спадщина". Уявіть собі, будинок спокійно простояв з 1882 року, був пам’яткою архітектури, поки київським забудовникам не заманулось будувати саме на цьому місці.
Також Дмитро Перов написав у фейсбуці, що забудовник неодноразово з 2021 року намагався позбавити будинок статусу. Однак, програвши черговий суд, забрав позов.
Проєкт рішення, який ухвалила міська рада, передбачає передачу ділянки під обслуговування багатофункціонального комплексу "Franklin", що має бути на місці памʼятки архітектури. Проєкт реалізує SAGA Development столичного забудовника Андрія Вавриша. Раніше компанія вже знесла будівлю "Київпроєкту" для реалізації нової забудови на вул. Хмельницького.
Спеціаліст без диплома
Але обманює Володимир Бондаренко громадськість, ймовірно, не вперше. Коли він у 2014 році був призначений керівником апарату Київської міської державної адміністрації, то новини поширили інформацію з його Facebook-сторінки про те, що він є випускником Львівського національного університету імені Івана Франка. До речі, сьогодні цієї інформації на його сторінці уже немає.
Та коли журналісти зі "Схем" поцікавилися у самій КМДА щодо освіти Бондаренка, то чомусь не отримали відповіді. Але відповідь на це запитання дав сам Львівський національний університет імені Івана Франка. І тепер зрозумілою стає мовчанка КМДА, а все тому, що Володимир Бондаренко не отримував документів у цьому виші і навіть не навчався.
Звісно, після цього посадовцем зацікавилися правоохоронні органи. А Володимир Кличко після відкритої кримінальної справи у серпні 2017 року навіть звільнив його з посади.
Але уже 28 грудня 2017 року суд закрив кримінальне провадження проти Володимира Бондаренка у зв`язку із закінченням строків давності, про що інформує реєстр судових рішень.
І довго експосадовець без роботи не залишався. За рік, 27 грудня 2018 року, він став радником Київського міського голови Віталія Кличка на громадських засадах з питань внутрішньої політики, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, надання безоплатної первинної правової допомоги, соціального забезпечення та соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів сімей Героїв Небесної Сотні взаємодії з депутатським корпусом Київської міської ради.
Проте навіть не працюючи офіційно в КМДА, Володимир Бондаренко продовжував користуватися службовим авто та майже щоденно відвідувати мерію. Про це писали журналісти "Схем".
Невже людина, яка, ймовірно, підробила диплом про освіту і ще не так давно була технічним працівником у школі, мала таку вагу для Віталія Кличка?
Що може розповісти декларація?
Якщо ж подивитись на декларацію про доходи Володимира Бондаренка, то не такий він уже й заможний. Зареєстрований у квартирі, яка належить територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради. Ще одну квартиру площею 123,8 кв. м орендує з 2021 року. Діти проживають з 2021 року в іншій квартирі, власницею якої є Стеценко Валентина Миколаївна. Для Желябовської Яни Олегівни посадовець орендує з 2022 року ще одну квартиру площею 99,4 кв. м. Та ж Яна Желябовська має ще дві квартири у спільній власності, на які набула право власності у 1998 та 2023 роках. А ще співмешканка Желябовська орендує з 2023 року житловий будинок площею аж у 360 кв. м у Кирила Москаленка. Чи не задивна інформація?
Свого автомобіля посадовець також не має, а користується TOYOTA Camry комунального підприємства ’’Автотранспортне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)’’, якщо коротше – службовим авто.
Заробив за рік пан Бондаренко всього 892 016 грн, а Яна Желябовська, яка також працює у Київській міській раді, ще менше – 112 041. А тому виникає запитання: для чого їм, двом держслужбовцям, стільки квартир в оренді? Та й взагалі запитань до Володимира Бондаренка досить багато.
Тож аналітики СтопКору, аби розібратися у ситуації, що склалася навколо Володимира Бондаренка, надіслали офіційний запит до КМДА, голови Київської міської ради Віталія Кличка та особисто до Володимира Бондаренка.
США відправлять додаткові винищувачі та військових на Близький Схід
Распечатать