Нардеп Бойко виграв другий суд проти НАЗК

Нардеп Бойко виграв другий суд проти НАЗК
Нардеп Бойко виграв другий суд проти НАЗК
Народний депутат і голова комісії з припинення політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко виграв чергову справу у Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Про це йдеться у даних судового реєстру.

Цього разу адмінпротокол НАЗК потрапив на розгляд до судді Печерського райсуду Києва Олега Білоцерківця. У документі йшлося, що Юрій Бойко не подав звіти про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру партії ОПЗЖ за 2021-2022 роки. Це, на думку Нацагентства, є порушенням статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Нардеп не з’явився на засідання, але передав через канцелярію суду письмові пояснення. Політик заявив, що в Україні заборонена діяльність ОПЗЖ на підставі рішення судів. Починаючи з 5 жовтня 2022 року, партія у стані ліквідації. Бойко додав, що у його повноваження як голови ліквідаційної комісії не входить подання фінансових звітів політсили до НАЗК.

Суддя Білоцерківець погодився з аргументами нардепа Бойка. Із тексту постанови суду випливає, що НАЗК в межах своєї компетенції здійснює державний контроль саме за діяльністю політичних партій. А що стосується політичної партії, діяльність якої заборонена і є припиненою, то у неї відсутній обов`язок подання звітів до НАЗК.

«У матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили, що голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) Юрій Бойко є посадовою особою, на яку, згідно з законодавством, покладено обов’язки подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру», – сказано у постанові суді.

Водночас інша суддя Печерського райсуду Києва Світлана Гречана, розглядаючи адмінпротокол НАЗК на нардепа Юрія Бойка за не подачу звіту партії ОПЗЖ за ІІ-ІV квартали 2020 року, дійшла висновків: голова ліквідаційної комісії Юрій Бойко мав подавати фінансові звіти партії. Однак тоді обранець уник покарання, оскільки закінчилися терміни притягнення до адмінвідповідальності.

Нагадаємо, що стаття 212-21 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру») передбачає покарання від 5,1 тис. грн до 6,8 тис. грн штрафу.

На Закарпатті підприємець розікрав 3,7 млн гривень на дронах


Распечатать