Засідання по справі скандального судді Аблова вчергове перенесли

Засідання по справі скандального судді Аблова вчергове перенесли
Засідання по справі скандального судді Аблова вчергове перенесли
Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вкотре оголосила перерву в розгляді справи щодо судді ліквідованого ОАСКу Євгенія Аблова. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Аблов хотів втекти у відставку, але йому це не вдалося через скарги до ВРП за «плівками ОАСКу». Зокрема, служитель Феміди разом із Павлом Вовком організував повідомлення про хибне замінування будівлі ВРП. У той день 2-га ДП повинна була розглядати порушення Абловим правил суддівської етики. Також Аблов вів переговори щодо подачі штучних позовів для блокування роботи ВККС.

13 січня суддя прибув на засідання, але попросив відкласти розгляд справи до закінчення свого лікування. Аблов поскаржився, що має підвищений тиск, поганий зір та попрохав викликати медиків. Раніше Аблов не з’являвся на розгляд дисциплінарної справи та звинувачував у своїй хворобі членів ВРП.

13 січня Перша дисциплінарна палата ВРП мала розглянути справу щодо судді нині ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Євгенія Аблова. До цього Аблов не приходив на засідання ВРП й пояснював це хворобою. Цього разу суддя з’явився, утім, в засіданні довелося оголосили перерву, адже Аблову стало зле.

«Я тільки що приїхав з лікарні. У мене зараз тиск 220 на 130. У мене немає окулярів, я нічого не бачу. У матеріалах справи Вищої ради правосуддя є всі медичні докази, що я вже 5 років хворію на гіпертонічну хворобу, на серце. Я вам поясню, що коли у людини гіпертонічний криз, то вона втрачає зір. Я прошу відкласти розгляд справи до закінчення мого лікування. Я зараз знаходжуся у стані, в якому, я вважаю, не може проводитися засідання. І у разі, якщо ви ухвалите рішення щодо проведення, будуть порушені мої права. Я зараз не можу захищати себе, тому що нічого не бачу і знаходжусь у стані, коли можу комусь із вас сказати щось не те», — сказав Євгеній Аблов. 

 eqiqeidediqxtzrz

Члени Вищої ради правосуддя на прохання Аблова викликали швидку допомогу. 

Раніше Євгеній Аблов прохав ВРП відправити його у почесну відставку з довічними виплатами від держави. Через те, що це прохання не задовольняють, за словами Аблова, у нього з’явилися проблеми з серцем та  інвалідність.

«Протягом 17 місяців моя заява від 11.04.2023 про звільнення у відставку по суті на пленарному засіданні не була розглянута. Вперше моє захворювання, пов’язане з бездіяльністю ВРП, було встановлено 12 травня 2023 року. Мені встановлено діагноз «стенокардія», а також дали групу інвалідності. На мою думку, голова ВРП навмисно з Інною Плахтій, Романом Маселком (члени Вищої ради правосуддя, — ред.) та іншими учасниками намагаються позбавити мене життя за прийняті мною рішення в адміністративних справах у минулому», — писав Аблов у заяві до ВРП.

Євгеній Аблов відомий, зокрема, через свої скандальні судові рішення. Так, у грудні 2013-го він зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів Майдану, у 2017-му — визнав законною схему закупівлі так званих «рюкзаків Авакова», чим допоміг сину міністра внутрішніх справ уникнути покарання. А у 2018-му поновив на посаді ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Аблов неодноразово потрапляв у поле зору редакції. У 2019-му агенція зняла святкування дня народження судді Аблова, після чого він з колегами хотів отримати доступ до телефонних з’єднань журналістки, щоб зрозуміти, звідки вона дізналася про час та місце святкування.

Редакція у документальному фільмі-розслідуванні у двох частинах про домовленості суддів Окружного адмінсуду Києва з високопоставленими політиками і правоохоронцями проаналізували записи на «плівках ОАСКу», де Аблов — один з основних фігурантів. Справу щодо «плівок ОАСКу», де один із обвинувачених — Євгеній Аблов, слухають у Вищому антикорупційному суді.

Сина судді — Івана Аблова — правоохоронці підозрюють у вбивстві. Під час святкування Нового 2024 року між сином судді та спортсменом Ігорем Гергелем виникла суперечка. Аблов-молодший, за даними правоохоронців, вдарив Гергеля кухонним ножем і втік з місця злочину. Поліція оголосила його у розшук. 15 січня він добровільно здався. Суд обрав Івану Аблову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Пізніше його відпустили під домашній арешт. Наразі тривають судові засідання. 

США відправлять додаткові винищувачі та військових на Близький Схід


Распечатать