Байден у прощальній промові згадав війну в Україні

Байден у прощальній промові згадав війну в Україні
Байден у прощальній промові згадав війну в Україні
Президент Джо Байден у прощальній промові на посаді президента серед своїх заслуг назвав незалежність України та попередив про ризик формування олігархії у США.

Байден, виступаючи в Овальному кабінеті, відзначив досягнення свого президентства.

«Україна вільна, ми випередили в конкуренції Китай і зробили багато іншого», – сказав він.

Глава Білого дому загадав про створення нових робочих місць, зниження цін на ліки за рецептами, ухвалення законів про медичну допомогу ветеранам.  Він також відзначив досягнення у зовнішній політиці, наголосивши, що «посилив НАТО».

Водночас Байден вказав на «деякі речі, котрі викликають велике занепокоєння».

«Сьогодні в Америці формується олігархія, що володіє величезним багатством, владою і впливом. Вона буквально загрожує всій нашій демократії, нашим основним правам і свободам і рівному шансу для кожного рухатися вперед», – застеріг президент.

Щоб уникнути концентрації влади в руках кількох осіб чи корпорацій, він закликав внести поправки до Конституції, які б гарантували недопущення президентського імунітету від судового переслідування за злочини, скоєні на посаді.

«У демократії є ще одна небезпека – від концентрації влади і багатства, – зазначив Байден. – Вона підриває відчуття єдності та спільної мети. Це спричиняє недовіру й розділення. Участь у нашому демократичному процесі стає виснажливою і навіть розчаровує. Ми повинні залишатися залученими в нього».

Крім того, глава Білого дому заявив, що обман та дезінформація є головними проблемами, з якими стикається американська громадськість, особливо в умовах, коли великі технологічні компанії відмовляються від фактчекінгу.

«Американців хоронять під лавиною неправди та дезінформації, що сприяє зловживанню владою. Вільна преса руйнується, редактори зникають, соціальні мережі відмовляються від перевірки фактів, – констатував президент. – Правду душать брехнею – як заради влади, так і заради прибутку».

У зв’язку з цим він наголосив на важливості збереження демократії: «Наша система поділу влади, стримувань і противаг, можливо, не є досконалою, але вона підтримує нашу демократію протягом 250 років – довше, ніж будь-яка інша нація в історії».

Байден також побажав успіху новій адміністрації та порівняв Америку зі Статуєю Свободи.

«Як і Америка, Статуя Свободи не стоїть на місці, – сказав він. – Її нога буквально ступає вперед по розірваному ланцюгу людської неволі. Вона крокує, буквально рухається. Статуя була побудована, щоб коливатися вперед і назад, протистояти нападам штормової погоди й витримувати випробування часом. Бо шторми бувають завжди. Вона відхиляється на кілька дюймів, але не падає в течію».

Додамо, що виголошуючи прощальну промову, Байден не назвав імені обраного президента Трампа.

Україна не піде на жодні територіальні компроміси, — Сибіга