Шольц обіцяє тарифну відповідь ЄС на мито від США

Шольц обіцяє тарифну відповідь ЄС на мито від США
Шольц обіцяє тарифну відповідь ЄС на мито від США
Німеччина та Євросоюз загалом будуть реагувати на можливе запровадження Сполученими Штатами мит заходами у відповідь.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц перед початком неформальної зустрічі лідерів Євросоюзу в Брюсселі у понеділок.

«І США, і Європа виграють від обміну товарами та послугами. Якщо митна політика зараз ускладнить це, це буде погано для США та Європи. Зрозуміло, що, будучи сильною економічною зоною, ми... також можемо реагувати на митну політику митною політикою. Ми мусимо і будемо це робити, але перспектива і мета мають полягати в тому, щоб ми діяли так, щоб це привело до співпраці», - сказав політик.

Він нагадав, що ЄС є великою економічною територією з ефективними компаніями, які працюють у глобальному масштабі, вони взаємопов’язані з усім світом і мають можливості торгувати з усім світом.

«Тому з точки зору Сполучених Штатів і Європи завжди було б добре, щоб ми співпрацювали. Спроби досягти угод про вільну торгівлю поки що не увінчалися успіхом, але, на мій погляд, їх завжди можна повторити», - зауважив канцлер.

За його словами, обговорення співпраці зі Сполученими Штатами Америки буде важливим моментом під час зустрічі європейських лідерів. Йтиметься про економічну силу Європи, про те, як гарантувати, що Європа знаходилася в авангарді, коли йдеться, зокрема, про штучний інтелект, квантові обчислення, багато інших речей, важливих для економічного процвітання, але також про традиційні галузі, такі як сталеливарна, хімічна та автомобільна промисловість. Глобалізація та міжнародні взаємозв’язки мають продовжувати створювати процвітання у Європі та скрізь у світі, підкреслив глава уряду.

Ключовим же питанням стане безпека та оборона. Шольц підкреслив, що всі європейці усвідомили необхідність розвитку власної «великомасштабної» оборонної індустрії і спільних закупівель. Він назвав поганою ідею, наприклад, починати будувати фабрику з виробництва боєприпасів, коли конфлікт уже іде. Шольц впевнений, що буде досягнуто результату, який буде корисним як для європейського розвитку, так і для питання співпраці з Великою Британією, з Норвегією, з Канадою, із США тощо.

«Європа є найважливішим нашим національним інтересом.... Питання безпеки та оборони... нам потрібно посилити, тому добре, що європейські країни-члени обговорюють, як вони можуть сформувати свій внесок у НАТО, щоб ми були в хорошому становищі та могли також гарантувати власну безпеку», - сказав Шольц.

Він вважає прогресом, що більшість країн уже витрачають на оборону щонайменше 2% ВВП. Це зміцнить безпеку та обороноздатність Європи, переконаний глава уряду ФРН.

США відправлять додаткові винищувачі та військових на Близький Схід


Распечатать