ЄС перегляне програми зовнішньої допомоги
Єврокомісія вже підготувала проєкт відповідного документа, який має зробити зовнішню допомогу ЄС більш "цільовою для наших партнерів", передає Bloomberg.
Цей крок відбувається у той момент, коли Європейська комісія бореться зі зростаючим списком пріоритетів, включаючи оборону, на тлі війни в Україні і ворожої позиції президента США Дональда Трампа в перші тижні його перебування на посаді, зауважує агентство.
Зокрема, ЄС планує переглянути свою зовнішню допомогу для забезпечення власних стратегічних інтересів, включаючи зміцнення альянсів із союзниками, забезпечення доступу до сировини та стримування потоку мігрантів.
У проєкті документа викладено деякі ідеї щодо пріоритетів блоку, включаючи ключові реформи та інвестиції для кожної країни-члена, фонд конкурентоспроможності для підтримки стратегічних технологій і гарантії захисту верховенства права.
У проєкті документа зазначається, що загальний бюджет ЄС, який традиційно становить близько 1% ВВП блоку, перевантажений, враховуючи необхідність фінансувати низку програм, від зеленого переходу до оборони. У найближчі тижні Єврокомісія запропонує низку ідей для покращення наступного семирічного бюджету ЄС на 2028-2034 роки.
Bloomberg зауважує, що план Єврокомісії збігається з рішенням Дональда Трампа ліквідувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яке щороку розподіляє за кордоном американську допомогу на десятки мільярдів доларів.
ЄС та його країни-члени разом є найбільшим донором міжнародної допомоги у світі, надавши майже 96 мільярдів євро ($99 мільярдів) у 2023 році, тоді як США витратили майже $72 мільярди на зовнішню підтримку.
Довгостроковий бюджет ЄС у трильйони євро цього разу стане складнішим, оскільки 30 мільярдів євро боргу з фонду відновлення пандемії потрібно повертати щорічно, а більшість країн-членів також хочуть збільшити фінансування оборони.
Распечатать