Шахраї активно вводять в оману пенсіонерів, видаючи себе за представників Пенсійного фонду

Про це повідомляють кіберспеціалісти Brama. Останнім часом в Україні активізувалася хвиля телефонного шахрайства, спрямована насамперед на людей літнього віку – пенсіонерів.
Аферисти діють впевнено, маючи в арсеналі персональні дані своїх жертв, що робить їхні дзвінки особливо небезпечними. Вони телефонують пенсіонерам, представляючись працівниками Пенсійного фонду. Називають повні персональні дані особи – повне ім’я, адресу проживання, навіть колишнє місце роботи. Така тактика викликає довіру у літніх людей, які не підозрюють підступу.
Далі аферисти повідомляють, що нібито проведено перерахунок пенсії за 2016-2018 роки, і для отримання надбавки потрібно пройти телефонну "перереєстрацію". Важливо знати, що насправді жодного такого перерахунку не проводилося.
Для "перереєстрації" псевдопрацівники просять продиктувати номер банківської картки. Вони називають перші цифри – ті, що стандартні для карток Ощадбанку, і таким чином переконують жертву, що їм потрібно лише підтвердити дані. Потім просять назвати решту цифр картки, термін її дії та CVV-код на звороті.
На завершальному етапі пенсіонера просять повідомити одноразовий SMS-код, який нібито надійшов для підтвердження перереєстрації. Насправді ж це код підтвердження транзакції, яка дозволяє шахраям повністю зняти кошти з рахунку.
Пенсіонери часто довірливі, особливо коли йдеться про державні установи, такі як Пенсійний фонд. Вони не завжди мають доступ до сучасної інформації про кібербезпеку, не користуються мобільними додатками банків і часто не мають змоги проконсультуватися з родичами, чим і користуються шахраї.
Як уберегти себе від аферистів
пам’ятайте, що Пенсійний фонд ніколи не проводить перереєстрацію телефоном;нікому не повідомляйте повні дані картки та SMS-коди;попередьте рідних, особливо літніх, про подібні схеми;при підозрі на шахрайство — негайно зверніться до банку та поліції.