ISW: ЗСУ просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки

ISW: ЗСУ просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки
ISW: ЗСУ просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки
Упродовж 30 червня та 1 липня практично по всій лінії фронту продовжувалися запеклі бої. Російським військам вдалося просунутися біля Торецька та Новопавлівки.

Українські ж воїни мали успіхи у районі Покровська. Про ситуацію на полі бою та перебіг бойових дій розповіли в Інституті вивчення війни (ISW).

Запеклі бої 1 липня продовжувалися у російській Курській області. Упродовж останніх двох діб, як повідомляється, російські війська здійснили низку атак у невстановлених районах регіону. Водночас російські "воєнкори" стверджували, що атакували й українські війська – у напрямках Глушкового та Тьоткіного.

На півночі Сумщини 30 червня та 1 липня російські війська також продовжували атаки у прикордонні, зокрема поблизу Юнаківки та Садків. Російські воєнкори заявлили про українські контратаки  поблизу Юнаківки, Садків, Новомиколаївки, Андріївки та Яблунівки.

Тим часом начальник штабу однієї з бригад ЗСУ, що діє на Сумському напрямку, розповів, що росіяни намагаються просуватися поодинці,  щоб уникнути виявлення українськими силами. Їм доводиться проходити 10 кілометрів, щоб дістатися до лінії фронту перед атаками. Також російські війська використовують мотоцикли та квадроцикли для логістики.

На півночі Харківщини також не вщухали бої. Росіяни намагалися наступати, однак не просунулися вперед. 

30 червня та 1 липня російські війська атакували на північ від Харкова поблизу Глибокого та Зеленого, а також на північний схід від Харкова поблизу Вовчанська та Вовчанських Хуторів. Один з російських військових блогерів також запевняв, що українські війська контратакували поблизу Вовчанська.

Українські військові розповідають, що росіяни намагаються накопичуватися поблизу Липців, після чого атакують невеликими групами. Спроби ж атакувати за допомогою бронетехніки для РФ провалилися: вона була уражена ще до того, як пройшла другу лінію оборони росіян.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW queidqxiddxiquuzrz

Росіяни продовжували 1 липня наступальні операції на Куп’янському напрямку – без просувань.

30 червня та 1 липня російські війська провели наступальні операції на північ від Куп’янська поблизу Мілового, Довгенького, Радьківки та Голубівки та у напрямку Петро-Іванівки; на північний схід від Куп’янська поблизу Красного Першого; та на південний схід від Куп’янська поблизу Степової Новоселівки та у напрямку Новоосинового та Піщаного. 

Без підтверджених успіхів минули й спроби наступу окупаційних військ на Боровському напрямку – попри нещодавні заяви призначеного Москвою гауляйтера Луганщини Леоніда Пасічника про нібито повне захоплення військами РФ всього регіону, що спростовували навіть російські пропагандисти.

У "звільненій" Луганщині 30 червня та 1 липня російські війська намагалися наступати на схід від Борової поблизу населеного пункту Копанки та на південний схід від Борової поблизу Нововодяного та у напрямку Ольгівки.

Один з російських "воєнкорів" стверджував, що українські війська контратакували поблизу Кругляківки (на північний схід від Борової). 

Також російські військові блогери заявляли про спроби росіян просуватися на захід від Лозової (на північний схід від Борової), щоб оточити Богуславку (на захід від Лозової) з півдня.Вони також записали частину Нової Кругляківки (на північний схід від Борової) у "сіру зону".

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Без підтверджених просувань завершилися спроби росіян наступати 1 липня на Лиманському напрямку. Заяви ж російських пропагандистів про нібито окупацію російськими військами Рідкодуба (на північ від Лиману) та просування загарбників на північ від цього населеного пункту нічим не підтверджуються.

Російські війська 30 червня та 1 липня провели наступальні операції на північ від Лимана поблизу Нового Миру, Карпівки та Рідкодуба, а також у напрямку Середнього та Шандриголового; на північний схід від Лимана поблизу Мирного, Зеленої Долини та Колодязів; та на схід від Лимана поблизу Торського 30 червня та 1 липня. Росіяни також стверджували, що українські війська контратакували поблизу Рідкодуба.

Речник однієї з бригад ЗСУ, що воює на Лиманському напрямку, розповів, що на цій ділянці фронту росіяни використовують бронемашини МТ-ЛБ для перекидання своєї піхоти ближче до українських позицій.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Росіяни намагалися 1 липня наступати на Сіверському напрямку, однак підтверджених успіхів вони не домоглися. Що не завадило російським пропагандистам без жодних доказів заявляти про нібито просування загарбників  на південь від Григорівки (на північний схід від Сіверська) та їх наступ на східні околиці Сіверська.

30 червня та 1 липня російські війська продовжували наступи на північний схід від Сіверська поблизу Білогорівки та Григорівки, на південний схід від Сіверська у напрямку Виїмки та на південь від Сіверська у напрямку Званівки.

Аналогічна ситуація – російські атаки без підтвердженого прогресу – фіксувалася напередодні й у районі Часового Яру.

Непідтверджених же заяв з боку російських пропагандистів вистачало. Зокрема, так звані "воєнкори" заявляли, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії нібито захопили мікрорайон Шевченка (південно-західна частина Часового Яру) та просунулися у східній Миколаївці (на захід від міста).  Також російські військові блогери заявляли про просування росіян на північний захід, захід та південний захід від Часового Яру, а також у бік Білої Гори.

Російські війська продовжували наступи в самому Часовому Яру та на південь від Часового Яру поблизу Предтечиного, а також у напрямку Білої Гори та Олександро-Шултиного 30 червня та 1 липня.  Російський військовий блогер стверджував, що українські війська контратакували поблизу Білої Гори. 

Командир української роти безпілотників, що діє на Краматорському (Часовоярському) напрямку, повідомив, що російські війська зараз атакують менш інтенсивно, ніж наприкінці травня та на початку червня 2025 року.  Він додав, що російські війська використовують мотоцикли для перевезення піхоти ближче до українських позицій.

А ось на Торецькому напрямку російські війська нещодавно мали просування.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Геолокаційні відеозаписи, опубліковані 30 червня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Торецька, на південний схід від Полтавки та на північний захід від Яблунівки (обидва на північний захід від Торецька). 

Вистачало й непідтверджених "перемог" окупантів у російському Z-сегменті мережі. Так, російські "воєнкори" стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Диліївки (на північ від Торецька) та в напрямку Неліпівки та селища Клебан-Бик (обидва на північний захід від Торецька). 

Російські війська атакували поблизу самого Торецька; на північ від Торецька поблизу Диліївки; на північний захід від Торецька поблизу Яблунівки та Попів Яру та у напрямку Русин Яру; на захід від Торецька поблизу Щербинівки та Новоспаського; та на південний захід від Торецька поблизу Леонідівки упродовж останніх двох діб. За твердженнями російських джерел, українські війська контратакували поблизу Диліївки. 

Натомість українські війська нещодавно мали успіхи на Покровському напрямку.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Геолокаційні відеозаписи, опубліковані 29 червня, свідчать про те, що українські війська нещодавно просунулися в південній частині Миролюбівки (на схід від Покровська).

Російські пропагандисти ж без жодних підтверджень заявляли про просування окупантів на північ від Новоукраїнки (на південь від Покровська). 

30 червня та 1 липня російські війська атакували на північний схід від Покровська поблизу Мирного та у напрямку Разіного, Коптєвого та Володимирівки; на схід від Покровська поблизу Проміня та Миролюбівки та у напрямку Мирнограда; на південний схід від Покровська поблизу Лисівки; на південь від Покровська поблизу Новоукраїнки; та на південний захід від Покровська поблизу Удачного.

Речник однієї з українських бригад, що веде бої на Покровському напрямку, розповів, що росіяни застосовують там невеликі піхотні штурмові групи, інколи вони діють за підтримки важкої бронетехніки. Атакують окупанти часто вночі. Все частіше на напрямку фіксуються випадки застосування росіянами скутерів, які вони переносять, щойно досягають непрохідних ділянок місцевості. На Покровському напрямку, за словами представника бригади, росіяни мають кількісну перевагу у БпЛА.

Росіяни нещодавно просунулися й на Новопавлівському напрямку.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Геолокаційні відеозаписи, опубліковані 30 червня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися в північній частині Дачного (на південь від Новопавлівки в Дніпропетровській області) та захопили населений пункт.

З непідтверджених заяв російських "воєнблогерів" аналітики відзначили твердження про нібито просування росіян  на північний захід від Дачного. Вони також запевняли, що російські війська просунулися на південь від Шевченка, на захід від Комара, на захід від Ялти та на південний захід від Зірки (усі – на південь від Новопавлівки). 

Російські війська наступали на Новопавлівку; на північний схід від Новопавлівки біля Новосергіївки, Муравки, Новомиколаївки; на південний схід від Новопавлівки біля Горіхового, Олексіївки, Багатиря, Зеленого Кута, Новоукраїнки; і на південь від Новопавлівки в районі Піддубного, Запоріжжя, Федорівки, Перебудови, Веселого, Комара та Дачного 30 червня та 1 липня. Російські "воєнкори" стверджували, що українські сили контратакували біля Котлярівки (на схід від Новопавлівки), Муравки, Зірки та Перебудови. 

В одній з бригад ЗСУ, що воює на Новопавлівському напрямку, відзначили зміну російської тактики. Окупанти більше не розгортають колони з семи-восьми мотоциклів, обмежуючись двома-трьома одиницями мототехніки за раз. Також вони  розгортають невеликі піхотні групи з двох-трьох осіб за підтримки бойових машин піхоти (БМП) та мотоциклів. Захисники розповіли, що росіяни спочатку рухаються на мотоциклах, накопичуючи сили за три-п’ять кілометрів від лінії фронту, а потім продовжують просування невеликими групами пішки.

Також аналітики відзначили заяву одного з російських "воєнкорів", котрий стверджував, що російські війська завдали удару по мосту через річку Вовча вздовж автомагістралі H-15 Курахове – місто Запоріжжя поблизу Іскри (на південний захід від Новопавлівки в ближньому тилу України). 

На напрямку Великої Новосілки наступальні зусилля росіян не принесли їм підтверджених успіхів.

Без підтверджень же російські "воєнкори" заявляли про нібито просування окупантів на північ і південь від Шевченка (на північний захід від Великої Новосілки), на схід від Маліївки (на північний захід від Великої Новосілки в Дніпропетровській області) та поблизу Новополя (на захід від Великої Новосілки).

30 червня та 1 липня російські війська наступали на північний захід від Великої Новосілки поблизу Шевченка та в напрямку Воскресенки, Комишувахи та Маліївки та на захід від Великої Новосілки біля Новополя.

1 липня російські війська продовжили наступ на Гуляйпольському напрямку, але підтвердженого прогресу не досягли.

З непідтверджених заяв в ISW відзначили розповіді пропаганндистів РФ про просування окупантів  на північ і захід від Малинівки (на схід від Гуляйполя). 

Російські війська провели наступальні операції на схід від Гуляйполя поблизу Малинівки 30 червня та 1 липня. 

На заході Запорізької області росіяни 1 липня також продовжували наступ – і також не просунулися вперед.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Російські війська здійснили наступ на південний захід від Оріхова поблизу Кам’янського 30 червня та 1 липня. Російський "воєнкор" стверджував, що українські війська контратакують поблизу Кам’янського. 

Також росіяни упродовж останніх двох днів продовжували наступи в окремих районах на Херсонському напрямку, але вперед не просунулися.

Українські війська просунулися у районі Покровська, окупанти – біля Торецька та Новопавлівки: аналіз бойових дій від ISW

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника