Як німецька компанія "Альтфатер" всупереч міжнародним санкціям продовжує працювати на російських загарбників
Компанія вивозить та утилізує сміття не тільки у Москві і Санкт-Петербурзі, але й в окупованому Криму.
Причому, саме "Веолія" з "Альтфатером" є найбільшим відомим світовим брендом, який продовжує співпрацювати з Росією, котру вже низка країн визнала державою-терористом.
І це при тому, що збіднілі від санкцій росіяни все гучніше виступають проти завищених тарифів на прибирання сміття, через що компанія змушена все частіше відбивати судові позови. Та нам начхати на проблеми орків, ми прагнемо з’ясувати інше - чому концерн і далі співпрацює з росіянами? Більше того, навіть за їхніми правилами та схемами.
Бо в окупованому Криму "Альтфатер" продовжив свою діяльність навіть після того, як мер Ялти Андрій Ростенко банально вкрав та продав за "чорний нал" машини-керхери, які мили набережну та інші популярні для туристів вулиці.
Виглядає так, що компанія "Альтфатер-Крим" після анексії повністю підтримала окупацію Криму. І, схоже, неспроста. На цю думку наводить той факт, що їхня штаб-квартира у Москві знаходиться за однією адресою з "Веолія Схід", яка є прокладкою дочірньої ТОВ "Нева Енергія", котра лише у Санкт-Петербурзі заробила близько 625 мільйонів рублів.
А за російських реалій, без сприяння чиновників путінської адміністрації, виграних мільйонних тендерів у РФ, тим більше у Пітері, вони б не бачили, як своїх вух.
То про які санкції може йти мова, якщо ти з Путіним у такому "шоколаді"?
З тимчасово окупованим Кримом історія компанії взагалі унікальна. Європейський концерн, у складі якого перебуває "Альтфатер", не лише співпрацює з агресором, але й провадить фінансові оборудки за місцевими правилами. За безперебійну роботу з вивозу сміття з міст та селищ Великої Ялти прибиральники регулярно сплачують "чорний нал" не лише меру, а й кримінальному угрупуванню хазяїна Криму Сергія Аксенова "Сейлем". Така от європейська принциповість і боротьба з корупцією.
За це "Альтфатер-Крим", який почав здирати три шкури з ялтинців, у рази збільшивши тарифи, так взасос і підтримує не лише влада Ялти, а й рада міністрів Криму.
Це і є підтвердженням того, що німецька фірма успішно влилася у російське паракримінальне середовище, деградувавши та опустивши власну репутацію до неприпустимого у Європі рівня.
У 2019 році очільника Криму Аксенова навіть викликали на килим у Кремль через постійні скарги кримчан на сміттєвий колапс допущений "Альтфатером". А той тоді вже призвичаївся працювати не лише на дві бухгалтерії, але й за російською традицією, "спустивши рукави". Через що і в російській, і в кримській пресі все частіше почали виходити теле- та фоторепортажі із завалених сміттям міських пляжів.
Та все ж головною причиною виклику у Кремль стали все гучніші заяви мешканців Ялти, що за України було краще. Люди виставляли на Фейсбук фото сміттєвих гір навіть на території теж анексованого дитячого табору "Артек".
Одним словом, "Альтфатер" у Росії органічно влився у склад російської сміттєвої мафії, заробляючи тіньові кошти, які, схоже, і стали головною причиною ігнорування європейською компанією міжнародних санкцій щодо держави, котра розв’язала війну проти України.
І треба розуміти, що така практика співпраці з російськими окупантами, попри жорсткі економічні санкції, не є самодіяльністю російських філій "Веолії", а з нею "Альтфатера", які номінують себе ведучими світовими експертами в області тепло- та водопостачання і водовідведення. А ще у галузі управління відходами. Це, вірогідно, і є не особливо прихованою проросійською політикою всього концерну.
А в Росії він працює з 2009 року, уклавши довгострокову концесійну угоду у галузі комунального господарства, яку, схоже, і зараз, коли російська агресія загрожує не лише Україні, а всій Європі, розривати не збираються.
Навіть тепер, коли росіяни вбивають українців, стирають з лиця землі наші міста, крадуть українське зерно та метал, створюють загрозу голоду пів світові, підрозділи "Веолії" успішно працюють в Ленінградській, Псковській, Новгородській областях, а також Москві.
Це щодо морального аспекту, хоча, яка мораль може бути при зароблянні брудних, кривавих грошей, які отримує "Альтфатер" з "Веолією" у Росії?
Цікавими з цього приводу були б роз’яснення загальної позиції від підрозділів "Веолії" та "Альтфатера", котрі працюють в Україні. Українські філії влаштовує таке колаборантство їхніх російських колег?
А у нас вони прибирають сміття у Києві, Одесі, Тернополі та ще, здається, і у Чернівцях. До деяких з цих міст поки що не долітають російські ракети, котрі, можливо, придбані і за сплачені у російську казну кошти від таких всеядних прибиральників.
І вони регулярно виграють чергові тендери, вірогідно, абсолютно не переймаючись тим, що коять їхні колеги у Росії. Напевно знаючи, що продовження співпраці з окупантами всупереч санкціям, котрі проти РФ застосували всі цивілізовані країни світу, включно з їхніми рідними, є загальною стратегією концерну.
Ми не купуємо російські товари та продукцію європейських фірм, які досі не забралися з Росії. Обходимо стороною торговельні центри компаній, котрі продовжують співпрацювати з ворогом, але справно сплачуємо за вивіз сміття з вулиць наших міст тому ж "Альтфатеру" - рідному брату російського.
Можливо, у такий спосіб власними руками політично підсилюючи Путіна, матеріально підтримуючи агресора, теж купуючи йому снаряди та бомби, які впадуть на наші міста. Оскільки загального обігу коштів концерну ми відслідкувати не можемо.
Причому, щодо якості роботи українських підрозділів "Веолії" з "Альтфатером" запитань теж багато. Тарифи на вивіз побутових відходів регулярно піднімають і для нас, а переповнені сміттєві баки все більше стають невід’ємним антуражем наших вулиць та дворів.
Крім того, образно кажучи, на сьогоднішній день у розвинутих країнах цей концерн, попри передтендерні рекламні кампанії, залишається аналоговим у новому цифровому світі. Саме тому технічно відсталі Росія та Україна і досі є для нього успішними операційними залами.
Можливо, саме тут прихована головна причина низького морального цензу компанії на тлі масштабної загарбницької війни.
Та попри це, ми вперто продовжуємо мати з нею справу.
Тому не зайвим було б почути позицію мерів українських міст та місцевих депутатів, котрі наймають на прибирання вулиць фірму, яка і далі співпрацює з окупантами. Вас не нудить від такого співробітництва? Ваші громади влаштовує така історія?
Віктор Олійник
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать