Через війну ДТЕК Ахметова втратила 70% вартості – Forbes

Через війну ДТЕК Ахметова втратила 70% вартості – Forbes
Через війну ДТЕК Ахметова втратила 70% вартості – Forbes
Енергетичний холдинг Ріната Ахметова ДТЕК втратив 70% вартості через воєнні дії. У 2021 році статки Ахметова зросли вдвічі, до 13,7 млрд доларів, за чотири місяці війни він збіднів утричі, до 4,2 млрд дол.

Про це свідчать підрахунки Forbes.

Так, компанія "ДТЕК Енерго" до війни генерувала понад 40% виручки групи, добувала 90% вугілля в Україні, контролювала близько 70% теплової генерації та займала третину ринку електроенергії. Від початку повномасштабного вторгнення виторг "ДТЕК Енерго" впав на 20%, виробництво електрики – на 30%, а частка на ринку електроенергії знизилася до 20%.

"Тяжка індустрія генерує 90% виручки імперії Ахметова. Один з її стовпів – гірничо-металургійний холдинг "Метінвест" – 2021 року отримав надприбутки завдяки високим світовим цінам на руду. Дохід компанії зріс на 72% порівняно з 2020 роком. 3,2 разу, до 7 млрд доларів. Російські війська знищили дві третини металургійного бізнесу Ахметова і зруйнували вертикальну інтеграцію групи, яка вибудовувалася роками, напередодні російського вторгнення Forbes оцінював "Метінвест" в 11,4 млрд дол. Поточна ж оцінка майже учетверо нижча – 3 млрд доларів", – йдеться у статті видання.

Як зазначив старший аналітик Dragon Capital Денис Саква, головною проблемою компанії є падіння на 30-40% попиту на електроенергію. Це чинить тиск на фінанси компанії, оскільки знизити постійні витрати непросто.

Окрім того, компанія втратила контроль над Луганською ТЕС. Також ДТЕК зупинив Запорізьку ТЕС в окупованому Енергодарі. Криворізька та Курахівська станції розташовані на лінії фронту й постійно зазнають обстрілів.

Forbes також нагадує, що 11 липня Ахметов заявив про вихід із медіа-бізнесу, який до війни оцінювався у 200 млн доларів.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать