Верещук розповіла, скільки жителів Донецької області та куди вдалося вивезти
Про це повідомила віце-прем’єр – голова Мінреінтеграції України Ірина Верещук.
"Евакуація триває, і жорстких часових рамок і дедлайнів, коли вона закінчиться, немає. При цьому ми розширюємо географію розміщення евакуйованих. Зараз евакуаційний поїзд прибуває до Кропивницького, наступного тижня ми запустимо також поїзд до Полтави. Частина людей з Донецької області автобусами ми доставляємо до Дніпра. У цей час інші регіони вже готуються до прийому евакуйованих - Житомир, Вінниця тощо Все сплановано, і весь процес контролює уряд", - повідомила Верещук.
Вона нагадує, що евакуація - безкоштовна, і всю логістику перевезення та розселення переселенців бере на себе держава.
"Ми проводимо роботу з військовими адміністраціями на місцях, щодня на нарадах аналізуються проблемні території, куди доступ туди ускладнений через щільні обстріли, у тому ж Торецьку. Ми бачимо, що ситуація погіршується. Більше жертв, більше поранених, серед них діти. Обстріли лише інтенсифікуватимуться. Тому ми наполягаємо на обов’язковості евакуації", - каже Ірина Верещук.
За її словами, сама евакуація відбувається злагоджено, але є проблема з донесенням до мешканців Донецької області інформації про неї.
"Немає проблем із виїздом, є проблема лише з інформуванням населення про цей виїзд. Це завдання місцевої влади - доносити до людей важливість евакуації. Наприклад, у Покровській громаді чомусь займаються питаннями буріння свердловин та колодязів, не усвідомлюючи, що є загрози набагато серйозніші. До цих пір багато жителів думають, що зможуть перезимувати там завдяки тому, що у них є дров’яна піч у будинку, вугіллі, свої городи і т.д., тобто вони вважають, що проживуть і без газу, але залишається питання електроенергії. - люди не зможуть включити в розетку електричний чайник, щоб підігріти воду, або той же обігрівач. Люди не переживуть цієї зими там", - зазначає віце-прем’єр.
Однак частина мешканців Донецької області все одно відмовляється евакуюватись.
"Здебільшого це ті, хто мав негативний досвід, коли вони виїжджали на захід України чи за кордон, витратили свої резерви, не змогли там адаптуватися і змушені були повернутися. Їх небагато, але такі люди є, і вони не хочуть знову виїжджати, бо втратили віру в те, що на них тут чекають і приймуть. Але я вкотре закликаю: виїжджайте, бо там існує реальна загроза вашому життю та здоров’ю від ворожих ударів", - каже Ірина Верещук.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать