У Києві керівник окружної прокуратури отримав догану за самоврядування
Про це редакція 368.media дізналася із рішення КДКП.
Керівник окружної прокуратури у травні на підставі рапортів СБУ зареєстрував кримінальні провадження за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу) та ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК.
Проте матеріали чомусь пішли до поліції, а не до спецслужби. Потім, скориставшись військовими змінами в ст. 615 КПК, Сергій Ходаківський, не звертаючись до суду, самостійно виніс низку постанов про проведення обшуків у Львові, під час яких у травні вилучили понад 94 тис. доларів, 58 мобільних телефонів та інше майно.
Слідчий суддя Подільського райсуду Києва відмовився заарештувати зазначені гроші та майно, при цьому суд звернув увагу на те, що його суд не припиняв роботу, отже Сергій Ходаковський не мав права замінювати собою слідчого суддю. Відповідну позицію підтвердив і Київський апеляційний суд.
Втім, на керівника Подільської окружної прокуратури позиція суду не справила жодного враження. Без рішення суду він ініціював ще низку обшуків, які відбулися 21, 30 та 31 травня у Києві, Тернополі та Львові. Внаслідок цих обшуків було вилучено майже 400 комп’ютерів, 200 системних блоків, а також ноутбуки, жорсткі диски та мобільні телефони. Як з’ясувалося, серед інших, від дій прокурора постраждала мережа ресторанів Tarantino Family, якій провину поставили нібито виведення коштів у Росії.
При цьому обшуки та вилучення майна проводилися не лише у фігурантів кримінального провадження, а й у суб’єктів підприємницької діяльності лише зареєстрованих за конкретними адресами, але не мали стосунків до фігурантів кримінального провадження. У підсумку генеральна інспекція Офісу Генпрокурора направила до дисциплінарного органу прокуратури скаргу на Сергія Ходаковського, а 23 червня генеральний прокурор Ірина Венедиктова усунула його від виконання обов’язків керівника Подільської окружної прокуратури до завершення дисциплінарного розгляду.
Ходаківський повідомив, що у зв’язку із запровадженням військового стану йому було невідомо, чи працював і в якому режимі районний суд у травні, а оскільки у кримінальному провадженні діяти потрібно було негайно, то зволікати не можна було. На думку прокурора, той факт, що районні суди офіційно працюють з 9:00 до 18:00, щоп’ятниці — до 15:45, а в суботу і неділю нібито не працюють взагалі, робить його дії виправданими.
Вивчивши позицію сторін, кваліфікаційно-дисциплінарний орган прокуратури зазначив, що Сергій Ходаківський допустив цілу низку порушень та фактично підмінив собою суд. Крім того, що рапорти СБУ, на підставі яких і санкціонував обшуки Сергій Ходаківський, не містили жодної інформації про те, що фігуранти кримінальних проваджень мали намір якось протидіяти слідству, наприклад, знищувати важливі для слідства документи.
Отже, заяву прокурора про те, що проводити обшуки потрібно було негайно, слід сприймати критично. У підсумку Сергій Ходаківський 31 серпня був притягнутий до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать