На руку Путіну: чого чекати від нового прем’єр-міністра Італії, — ЗМІ
Коментуючи цю подію, науковий співробітник італійського Інституту міжнародних політичних досліджень (ISPI) Елеонора Тафуро в інтерв’ю виданню Newsweek заявила , що прихід до влади Мелоні - це найкращий результат, на який міг розраховувати Кремль.
На думку експерта, Росія довго вважала Італію однією з найбільш дружніх країн серед Євросоюзу, переважно через те, що Рим довго грав роль посередника у справах, що стосуються постачання енергоносіїв. Звичайно, за колишнього прем’єра Маріо Драгі, це було не настільки очевидно, проте з приходом Мелоні уряд Італії може піти на безліч компромісів із Москвою.
"З огляду на нинішню політичну обстановку, це найкращий результат, на який міг розраховувати Кремль. Путін бачить це і вважає Мелоні найкращим варіантом у рамках поганих політичних відносин з Італією з двох причин", - сказала Тафуро.
По-перше, з погляду російського президента Мелоні себе позиціонує як "захисниця італійських інтересів", які нібито страждають через втому від війни в Україні, і спричинений нею стрибок цін на енергоносії.
По-друге, політичні партнери нового прем’єра в особі Сільвіо Берлусконі та Маттео Сальвіні менш агресивні в антиросійській критиці, а на думку деяких політологів, із Путіним їх навіть пов’язують давні дружні стосунки. Втім обидва політики "відхрестилися" від глави Кремля, як тільки він наказав про вторгнення в Україну.
Проте, як вважає професор політології з Університету Нью-Гемпшира Лоуренс Рірдон, якщо новий прем’єр Італії не зможе переконати Брюссель знизити економічні амбіції до кінця року, Путін спробує загострити ситуацію та внести розкол до ЄС, запропонувавши Мелоні дешевші ціни на енергоносії.
Крім того, Путін може зіграти на протистоянні блоку Мелоні та її опонентів з Демократичної партії, яка займає відверто антиросійську позицію.
За словами колишнього співробітника відділу планування політики держсекретаря США Майкла Кімміджа, навіть якщо Кремль не шукатиме союзника в особі Мелоні, боротьба "Братів Італії" та демократів дасть Путіну деякі переваги, оскільки він зможе інтерпретувати її перемогу як "настання нового століття в Європі", де підтримка України слабшає.
Однак Кіммідж зазначив, що тріумф Мелоні в Італії не обов’язково означатиме, що куди йде Італія, туди йде і вся Європа. Тому Путіну може не вистачити політичних очок, щоб убити клин між Європою та США, або просунути Україну до врегулювання на російських умовах.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Распечатать