Байден вимагав від Зеленського не критикувати постачання озброєнь, — The Washington Post

Байден вимагав від Зеленського не критикувати постачання озброєнь, — The Washington Post
Байден вимагав від Зеленського не критикувати постачання озброєнь, — The Washington Post
За словами чиновників із Білого дому, відносини між двома президентами не завжди були гладкими. Якщо Україна говоритиме про малі обсяги допомоги, Джо Байдену стане складніше просити у Конгресу грошей на війну.

Президент США Джо Байден вимагав від його українського колеги Володимира Зеленського не критикувати обсяги постачання американської зброї. Про це пише американська газета The Washington Post з посиланням на джерело у Білому домі.

Після початку повномасштабної війни з Росією, Байден та Зеленський спілкувалися приблизно раз на 2-3 тижні. У понеділок, 10 жовтня, Байден телефоном засудив масовані ракетні удари РФ і обіцяв надіслати Україні допомогу для оборони.

Відносини між двома президентами не завжди були гладкими. Зеленський неодноразово та публічно закликав Штати та інших західних союзників робити більше — відправляти додаткове озброєння, запроваджувати жорсткі санкції та інші заходи, констатували у Білому домі.

"Байден розумів, що Зеленський повинен захищати свій народ. У приватному порядку Байден сказав, що йому буде важко просити гроші у Конгресу, якщо Зеленський покаже невдячність і продовжить говорити, що цього мало", - сказав один із колишніх чиновників Білого дому.

Коли Байдена запитують, як довго можна очікувати від Сполучених Штатів мільярдів допомоги на війну проти РФ, він та його головні помічники відповідають: "Стільки, скільки буде потрібно".

Американські чиновники кажуть, що ні Росія, ні Україна не здатні одразу виграти війну. У Штатах виключили ідею підштовхування України до переговорів із агресором. Вашингтон не знає, як виглядатиме кінець війни, оскільки все залежить від Києва.

"Це рішення мають ухвалити українці. Наше завдання зараз полягає в тому, щоб допомогти їм бути кращими на полі бою і того дня, коли вони вирішать сісти за дипломатичний стіл", — сказав високопосадовець Держдепартаменту.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області