В Австралії екоактивісти розмалювали маркером роботу Енді Уорхола
Активістки використали сині маркери. Картин Уорхола нічого не загрожує, оскільки вони знаходяться під захисним склом. Одна з активісток спробувала приклеїти себе до скляної рами, але охоронець встиг її забрати.
Група активістів Stop Fossil Fuel Subsidies виступає проти підтримки Австралією газової, нафтової та вугільної промисловості. Вибір активістів припав на зображення Уорхола, тому що «він змалював збожеволіле споживання у цій культовій серії», заявили учасники руху у своєму Twitter.
Подібні виступи екоактивістів тривають близько місяця в різних країнах: 23 жовтня члени руху Letzte Generation у Німеччині облили картопляним пюре картину «Стога сіна» французького художника Клода Моне, наступного дня прихильники руху Just Stop Oil покрили тортом фігуру короля Великобританії Карла III у лондонському Музеї. Тюссо. До цього вони облили томатним супом картину Ван Гога «Соняшники» у Лондонській національній галереї. Щоразу активісти виступали з вимогою припинити фінансування чи постачання нафти та газу.
Рух Stop Fossil Fuel Subsidies називає себе «новою політично неафільованою групою простих громадян», які вживають заходів, щоб змусити владу країн реагувати на кліматичні зміни у світі. Учасники руху вимагають, щоб уряд припинив усі субсидії на викопне паливо для промисловості.
Картина «Банки із супом Кемпбелл» була створена Енді Уорхолом у 1961–1962 роках. Твір складається з 32 полотен 51х41 см, кожне з яких є одним з різновидів супів компанії «Кемпбелл», що продаються на той момент.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать