Кремль відходить від "ядерних ігор": аналітики ISW назвали можливі причини

Кремль відходить від "ядерних ігор": аналітики ISW назвали можливі причини
Кремль відходить від "ядерних ігор": аналітики ISW назвали можливі причини
Москва не зможе таким методом змусити Київ до переговорів.

Російська Федерація може продовжувати загрожувати ядерним ударом , щоб спробувати вплинути на Україну через західних союзників. Така тактика призведе до провалу у спробах насильно посадити Київ за стіл переговорів.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни , застосування Росією ядерної зброї в Україні малоймовірне. При цьому наголошується, що Москва вживає заходів для деескалації власної ядерної риторики.

"Україна та її міжнародні прихильники чітко дали зрозуміти, що вони не погодяться на переговори під дулом пістолета та не відмовляться від суверенного права України на свої території", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що радник із національної безпеки США Джейк Салліван спілкувався з радником президента РФ з питань зовнішньої політики Юрієм Ушаковим та секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим, щоб зменшити ризик застосування ядерної зброї.

Крім того, російський посол у Великій Британії Андрій Келін зазначив 26 жовтня, що глава міноборони Росії Сергій Шойгу дзвонив колегам, запевняючи, що Москва не планує використовувати ядерну зброю проти України.

Також лідер Китаю Сі Цзіньпін 4 листопада заявив, що "міжнародне співтовариство має ... спільно протистояти застосуванню або загрозам застосування ядерної зброї, виступати за те, щоб ядерна зброя не застосовувалася і ядерні війни не велися, щоб запобігти ядерній кризі в Євразії".

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать