Британія може передати Україні бойові танки Challenger 2: що відомо
За інформацією британських ЗМІ, уряд цієї країни у найближчі дні офіційно оголосить про рішення передати Україні бойові танки Challenger 2.
Challenger 2 є основним бойовим танком Королівської армії Великої Британії. Найбільш передовим аспектом конструкції танка "Челленджер" є його комбінована багатошарова броня, яка є однією з надійніших у Європі. Під час операції "Буря в пустелі" було зафіксовано випадок, коли під час боїв один із "Челенджерів" отримав 15 попадань із протитанкових гранатометів без пробиття броні, а при штурмі Басри — близько 70 влучень з РПГ і також без пробиття броні.
Головною бойовою відмінністю англійського танку є наявність в його озброєнні 120-мм нарізної гармати, яка має хромований канал ствола. Крім гармати, танк має два кулемети калібру 7,62 мм.
Боєкомплект гармати становить 52 снаряда, які зберігаються в броньованих контейнерах, що знижує ймовірність спалаху та детонації боєприпасів. За оцінками спеціалістів, екіпаж танка здатний вразити за хвилину в середньому сім цілей.
Якщо Велика Британія таки остаточно ухвалить рішення про постачання нам танків, то це створить прецедент, як то було у випадку з рішенням США передати нам комплекси Patriot. Так само не випадково і Польща заявила про готовність передачі для ЗСУ танкової роти з "Леопардів".
Наскільки швидко відбудеться таке постачання — залежить від логістики.
Мовиться не лише про перекидання самої техніки, а й про створення відповідних ремонтних баз на території суміжних з Україною країн. Це може бути Польща або Чехія.
Маю надію, що це буде у найближчі тижні, особливо на тлі заяви представника Пентагону, що події навколо Бахмута і Соледара мають прискорити постачання військової допомоги Україні. І саме — бронетехніки, щоб кардинально змінити ситуацію на фронті.
Нагадаю, Німеччина та США домовились передати Україні додаткову військову допомогу, в яку входять бойові броньовані машини M2 Bradley і друга зенітно-ракетна батарея Patriot. Таку заяву зробили після телефонної розмови між президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
Влада Туреччини ввела кримінальну відповідальність за "дезінформацію"
Читайте більше новин по темі:
Распечатать