Долар помітно здорожчає: яким буде курс в Україні до нового року

Долар помітно здорожчає: яким буде курс в Україні до нового року
Долар помітно здорожчає: яким буде курс в Україні до нового року
До кінця листопада курс долара в Україні швидше за все збережеться в межах 41 грн/дол. Проте вже на початку грудня готівкова американська валюта може подорожчати до 42 грн/дол., а до нового року досягти 43 грн/дол.

Такий прогноз у коментарі OBOZREVATEL озвучив директор департаменту казначейства Comnbank Герман Марченко. При цьому зростання курсу долара не буде різким – очікується, що подорожчання валюти відбуватиметься плавно, без різких стрибків.

"Досвід останніх тижнів схиляє до висновку, що до кінця листопада курс долара залишиться в межах 41 грн/дол. Однак існує ймовірність, що в першій половині грудня долар може дещо зрости, орієнтовно в межах 2-3%, до 41-42 грн/дол. дол. Ближче до нового року курс може збільшитися ще на 1-2% порівняно з листопадом, до 42-43 грн. Хочу підкреслити, що зростання курсу буде рівномірним, поступовим, без раптових стрибків. Загалом порівняно з осіннім періодом із початком зими підвищення курсу може досягти 3-4%", – розповів банкір.

Така динаміка курсу пов’язана із сезонними факторами – долар традиційно дорожчає в Україні саме з грудня. Крім того, до держбюджету на 2023 рік "закладено" курс 42,2 грн/дол. Це, на думку Марченка, може також тиснути на готівковий курс.

"Також не виключено і передноворічний сплеск попиту на готівкову валюту, пов’язаний з бюджетними виплатами. Однак у наш нестабільний час така кардіограма ринку цілком очікувана. Вже на початку 2023 року ситуація може стабілізуватися, але навряд чи в перші тижні курс опуститься нижче 41,5- 42 грн/дол.", – додав фахівець.

Він також перерахував чинники, від яких залежатиме курс валют до кінця листопада. Це:

1. Фактор війни: ситуація фронті, посилення захисту від ракетних обстрілів.

"Цей аспект може стати найголовнішим, адже, як ми вже бачили в жовтні, саме непрогнозованість дій окупанта і шкода, яку завдає агресор українській енергосистемі, здатні викликати хоч і тимчасове, але все ж таки занепокоєння на валютному ринку", – пояснив Марченко. Водночас настрої громадян формуються завдяки успіхам ЗСУ.

2. Фактор попиту. 

"Популярність банківських програм з придбання безготівкової валюти з подальшим її розміщенням на депозитах вже позитивно позначилася на курсовій стабільності. Розуміємо, що надмірний попит на валюту провокує зростання курсу, у разі його зростання це призведе до курсових коливань", - пояснив банкір.

США нададуть Україні ще 4,5 млрд доларів підтримки, - Reuters

Читайте більше новин по темі:


Распечатать