Кремль не відмовився від своєї мети щодо України, але завуалював її – ISW

Кремль не відмовився від своєї мети щодо України, але завуалював її – ISW
Кремль не відмовився від своєї мети щодо України, але завуалював її – ISW
Російські військові невдачі і все більші жертви роблять навмисне приховування цілей війни лише таким, що підживлює невдоволення серед критично важливих для Путіна виборчих груп.

Кремль не відмовився від своїх максималістських цілей щодо відновлення контролю над Україною, а скоріше частково завуалював цілі Росії, щоб ввести західні країни в оману та змусити Україну вимагати миру. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Права рука" президента РФ Дмитро Пєсков заявив 21 листопада, що зміна чинної влади в Україні не є метою повномасштабного російського вторгнення в Україну, зазначивши, що Путін "вже говорив про це". 26 жовтня глава держави-агресора заявляв, що Україна "втратила свій суверенітет і повністю перейшла під контроль НАТО". А 27 жовтня під час виступу у дискусійному клубі "Валдай" російський президент знову відкинув суверенітет України, зазначивши, що Росія "створила Україну" і що "єдиною реальною гарантією українського суверенітету" може бути лише РФ.

Путін також послідовно підтримує свою думку про те, що Україна є нацистською державою, яка має бути "денацифікована".

"Той факт, що Пєсков посилається на ці коментарі Путіна, робить вельми сумнівним якийсь серйозний відступ Росії від своїх цілей... Замовчування Кремлем своїх цілей, ймовірно, розраховане на західну аудиторію, проте збиває з пантелику російських прихильників війни", - Зазначають аналітики.

В ISW припускають, що заява Пєскова, ймовірно, була спрямована на пом’якшення наслідків заяв віце-спікера Радфеда РФ Костянтина Косачова про те, що Росія "може нормалізувати відносини з Києвом тільки після капітуляції українського уряду".

Два протилежні твердження збили з пантелику прихильників війни. У відповідь на заяву Пєскова блогер, пов’язаний із "групою Вагнера", саркастично зауважив, що Росія веде безцільну війну без чіткої мети.

ISW повідомляв про аналогічну реакцію Кремля на рішення Кремля обміняти українських військовополонених з Маріуполя, яких кремлівські чиновники та пропагандисти називали "нацистами" та "військовими злочинцями".

Нерішучість Кремля у питанні публічної прихильності до екстремальної ідеології та продовження війни також викликає подив у пропагандистів, які проповідують таку ідеологію російським масам.

Путін загалом прагне балансувати між різкими націоналістичними тезами, щоб заручитися підтримкою націоналістично налаштованої спільноти, і більш поміркованими тезами, щоб зберегти підтримку решти російського населення, йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

"Російські військові невдачі і зростаючі жертви, які Путін вимагає від російського народу для продовження свого згубного вторгнення, призводять до того, що його навмисне затуманювання цілей війни та спроби риторичного балансу стають дедалі різкішими, потенційно підживлюючи невдоволення у критично важливих виборчих округах", підсумували американські аналітики

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області