Російський олігарх Гуцерієв переписав бізнес на українку, щоб уникнути санкцій — Trap Aggressor
Про це йдеться у розслідуванні Trap Aggressor .
У матеріалі йдеться про один із найбільших складів в Україні компанії «МЛП-Чайка» під Києвом, які входять до структури російських підприємств «Міжнародне логістичне партнерство». Останнє своєю чергою входить у бізнес-групу «Сафмар», що належить Гуцерієву.
Журналісти виявили, що російський бізнес на території України працює досі і, ймовірно, фінансує російський військово-промисловий комплекс.
До 2018 року власником МЛП-Чайку був особисто олігарх Михайло Гуцерієв. Пізніше бізнес в Україні було переписано на кіпрську офшорку «Марсфілд Лімітед», кінцевим бенефіціаром якої відзначено українку Кущ Вікторію Віталіївну.
25 серпня 2022 року в рамках кримінального провадження Печерський районний суд наклав арешт на 80 тисяч квадратних метрів логістичних приміщень, що належать підприємству МЛП-Чайку.
У своєму клопотанні прокурор зазначив, що ці компанії фактично досі підконтрольні громадянинові РФ Михайлу Гуцерієву. Олігарх через постійну підтримку влади РФ, у тому числі, оборонного та силового блоку нагороджений низкою державних нагород і відзнак РФ.
Але вже 15 вересня за клопотанням адвоката МЛП-Чайка, у тому самому Печерському суді арешт скасували. Адвокат стверджував, що власницею компанії громадянка України Вікторія Кущ, яка має численні подяки від ЗСУ, ТРВ та нацполіції, а кошти від діяльності підприємства використовуються для непорушності конституційного ладу, державної влади та кордонів території України.
Розслідувачі Trap Aggressor зазначають, що бенефіціарка МЛП-Чайка Кущ Вікторія Віталіївна більше відома як Вікторія Кохана.
З 2014 року жінка постійно перебуває на території Росії, пише музику для російських музичних виконавців, бере участь у концертах у Кремлі та співпрацює безпосередньо з олігархом Гуцерієвим.
Рішення про відміну арешту виніс суддя Печерського суду — Олексій Соколов, який у минулому неодноразово був помічений в одіозних справах. У травні 2019 року Громадська рада чесноти визнала Соколова такою, що не відповідає посаді. Суддя міг звільнити, але Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила його оцінку на паузу», — зазначають розслідувачі.
Зокрема, Соколов допускав явно недбале оформлення документів та порушував терміни відправлення судових рішень до реєстру, а також виносив рішення публікованим російською мовою всупереч закону.
Крім того, Олексій Соколов навмисно затягував справу київського активіста Романа Ратушного, якого цього року було вбито російськими окупантами.
Джерело: skelet.info
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать