У Німеччині почастішали випадки підривів банкоматів з готівкою
Як повідомляє "Німецька хвиля", така кількість підривів стала найбільшою за всі роки фіксування подібних злочинів: роком раніше у країні підірвали 381 банкомат, а у 2020-му - 414.
Особливу небезпеку цей метод крадіжки становить для людей навколо, оскільки пристрої найчастіше встановлені на вулицях і в житлових будинках. Унаслідок вибухів поранення отримували пішоходи, а в деяких випадках непридатними для проживання стають і помешкання, розташовані поруч з банкоматами.
За словами міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії Бориса Пісторіуса, німецькі банкомати недостатньо захищені від подібних методів злому.
Він зауважив, що на відміну від Німеччини, у Нідерландах використовують технологію, за якої внаслідок пошкодження термінала купюри покриваються клейкою субстанцією і стають непридатними для використання. У Франції клейку субстанцію в пристроях замінюють чорнила. Тому чиновник пропонує законодавчо зобов’язати німецькі банки використати подібні засоби.
За даними поліцейської служби Євросоюзу (Європолу), підривають банкомати для грабунку не лише в Німеччині, а й у Південній Європі та країнах Балтії, не виключено, що й в деяких інших, адже не всі країни передають повідомлення про такі події до міжнародної поліції.
На думку фахівців Європолу, такі напади є організованими. Спочатку злочинні угруповання навчають людей роботі з вибухівкою, а потім - направляють на серійні нальоти на банкомати.
У 2021 році один із таких тренувальних центрів виявили у нідерландському Утрехті. На думку правоохоронців, навчені в одному такому закладі зловмисники можуть діяти одразу у кількох сусідніх країнах.
На міжнародний характер злочинів вказують і дані німецької поліції - вже кілька років вона фіксує, що більшість підозрюваних у скоєнні подібних правопорушень у Німеччині в’їжджають до країни з Нідерландів.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать