Журналіст розповів, як Twitter приховував скандал довкола сина Байдена
Це стверджує у Twitter журналіст Метт Таїббі, посилаючись на внутрішні документи компанії.
"Twitter вжила надзвичайних заходів, щоб приховати цю історію, видаливши посилання та розмістивши попередження про те, що ця інформація може бути "небезпечною". Вони навіть заблокували пряму передачу через повідомлення, а такий інструмент призначений лише для виняткових випадків, наприклад, щодо дитячої порнографії". ", - пише Таїббі.
Посилання на його публікацію в п’ятницю ввечері, 2 грудня, розмістив на своїй сторінці власник Twitter, американський підприємець і мільярдер Ілон Маск з коментарем "Приступимо", який раніше пообіцяв опублікувати документи про те, яку роль соціальна мережа грала у скандалі з ноутбуком Хантера Байдена .
Нагадаємо, у жовтні 2020, незадовго до президентських виборів у США, The New York Post опублікувала низку матеріалів, заснованих на листуванні, нібито знайденому на ноутбуці Хантера в одній ремонтній майстерні штату Делавер. Господар майстерні зробив копію його жорсткого диска та передав Руді Джуліані, колишньому меру Нью-Йорка та особистому адвокату тодішнього президента США Дональда Трампа.
Ноутбук згодом вилучило ФБР. Daily Mail писала, що знайдені на ноутбуці фото можуть свідчити про залучення Байдена-молодшого до кримінальної діяльності у сфері наркотрафіку та проституції.
Також, за словами Таїббі, американська влада, насамперед від Демократичної партії, регулярно змушувала керівництво Twitter займатися цензурою та видаляти повідомлення.
"До 2020 року запити від пов’язаних дійових осіб про видалення твітів стали звичною справою. Один із керівників писав іншому: "Нові дані на перегляд від команди Байдена". Відповіддю на це було: "Зроблено", - пише журналіст, супроводжуючи повідомлення копією листування з переліком нібито підлягали видаленню твітів, датованої вереснем 2020 року.
Twitter, за його словами, "повільно примушували" до використання інструментів контролю за свободою слова.
Як пояснив автор повідомлень, користувачі Twitter, включаючи знаменитостей, могли бути вилучені за політичним наказом. При цьому запити на цензурування інформації надходили і з боку Білого дому, який на той момент був під контролем Трампа.
Перевірити справжність наведеної Таїббі інформації поки неможливо.
Після публікації Маска із посиланням на Таїббі американські видання підключилися до обговорення.
Так, The Washington Post пише, що прийдешній витік позиціонували як "сенсацію", проте до того моменту, коли в суботу вже "вщухнув пил", навіть деякі консерватори "бурчали, що це провал".
У свою чергу, USA Today зауважує, що прагнення Маска "повернути історію про Байдена в центр уваги" з’являється після того, як мільярдер "продемонстрував ознаки "тіснішого зближення з правими політичними силами".
А видання Politico вважає, що цей крок Маска, швидше за все, "ще більше розташує" його до консерваторів і "ще глибше занурить" Twitter у політичні суперечки.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать