Медики пояснили волонтерам, як не збожеволіти під час військових дій
Про це вони написали на своїй сторінці у Facebook.
"Важливо вміти розпізнати фізичні та емоційні ознаки стресу. Це може бути як головний біль або біль у шлунку, так і зміна поведінки (неважливо, чи стала людина активнішою чи пасивнішою — зміна відбулася). Це відбувається, тому що в певний момент людина відчуває , Що хронічний стрес, який він переживає, виснажує його, і у нього немає сил з ним впоратися. Тому людина може відчувати себе втомленим і не мати бажання займатися тим, що зовсім недавно приносило йому задоволення", - йдеться в повідомленні.
Крім того, медики зазначають, що на емоційний стан волонтерів впливають і умови роботи, а також те, що волонтери потребують також базових речей для піклування про власне здоров’я: здоровий сон, збалансоване харчування, фізичні навантаження та спокійний емоційний стан. Волонтери також мають близьких, про які вони мають дбати. Потреба "розриватися" досить сильно виснажує.
Медики рекомендують не забувати волонтерам дбати про себе і робити це, дотримуючись лише кількох умов:
Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. Приготуйте сніданок, вийдіть на коротку прогулянку, випийте каву, прочитайте кілька сторінок перед сном.
Дотримуйтесь графіку дня, це надзвичайно важливо. Намагайтеся працювати протягом дня і не працювати вночі чи навпаки. У вас має бути можливість поспати, інакше якщо ви непродуктивні, то навряд чи ви зможете ефективно виконувати свою роботу.
Харчуйте регулярно і правильно. Збалансована їжа, багата на вітаміни і мікроелементи може зміцнити ваш організм. Також правильне харчування позитивно впливає на ваше психічне здоров’я, а волонтерам дуже важливо мати стабільний емоційний стан.
Дотримуйтесь режиму сну. Повноцінний сон має тривати 7–8 годин.
Залишайтеся на зв’язку із близькими. Це важливо.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать