Зводить особисті рахунки: директор "Ростеху" організував затримання власників Telegram-каналів

Зводить особисті рахунки: директор "Ростеху" організував затримання власників Telegram-каналів
Зводить особисті рахунки: директор "Ростеху" організував затримання власників Telegram-каналів
У липні Володимир Путін негативно висловився щодо роботи держкорпорації. Після цього, за даними журналістів, глава "Ростеху" нацькував силовиків на російських блогерів, що критикували його. Паралельно тут вирішили розправитись із старими ворогами.

Директор з особливих доручень російської держкорпорації "Ростех", яка займається розробкою та виробництвом високотехнологічної продукції військового призначення, Василь Бровко організував арешти власників Telegram-каналів, які критикували діяльність компанії. Про це пише видання "Проект".

Як стверджують журналісти, саме він умовив главу "Ростеху" Сергія Чемезова зайнятися переслідуванням блогерів.

Вплинути на Чермезова було нескладно — він був засмучений після того, як у липні цього року президент РФ Володимир Путін невтішно відгукнувся про діяльність держкорпорації.

"Загалом цю роботу визнати особливо успішною теж не можна. Скромні результати продемонстровані за напрямами, за які відповідальний Ростех", - прокоментував глава російської держави.

Після цього силовики розпочали арешти власників пабліків, які критикували держкорпорацію. Деякі скарги Бровка та Чемезов писали особисто.

Однією з таких затриманих, наприклад, стала авторка телеграм-каналу "Пекельні бабки" Олександра Баязітова. У серпні її відправили до СІЗО за нібито здирництво грошей у керівництва "Промзв’язкубанку", який пов’язаний із "Ростехом". За даними російського слідства, вона пропонувала не публікувати негативну інформацію про банкірів за матеріальну винагороду.

Вона стала однією з 13 таких самих затриманих за так звані "блоки" у соцмережах, тобто не згадування імені конкретної людини/корпорації у контексті негативної інформації.

Як пишуть журналісти, причиною арештів стала не лише критика "Ростеху". Таким чином, Бровко також вирішив звести особисті рахунки. З цієї причини серед затриманих опинилися співробітники Ксенії Собчак, яка багато років ворогує із Тіною Канделакі, дружиною Бровком.

Російські воїнкори під контролем

У розслідуванні "Проекту" йдеться також про російських військових блогерів. У жовтні повідомлялося, що прокуратура РФ впритул зайнялася діяльністю так званих "військоров". Під пильною увагою держорганів опинилися Ігор Гіркін (Стрілков), а також відомі паблики WarGonzo та Рибар. За даними ЗМІ, їх могли звинуватити у дискредитації російської армії та поширенні фейків. Самі блогери назвали це "розстрільними списками".

У результаті російські силові структури взяли військових блогерів під повний контроль. Це сталося після спеціальних зустрічей воєнкорів із Володимиром Путіним та міністром оборони Сергієм Шойгу.

В результаті "ручні" мілітарі-блогери за командою радіють навіть провалам ЗС РФ. Так, коли росіяни відступили з Херсона, жоден із 25 вивчених журналістами Telegram-каналів не став критикувати російське командування.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області