Відчайдушний шахрай Дмитро Хиценко заманює жертв «понтами»

Відчайдушний шахрай Дмитро Хиценко заманює жертв «понтами»
Відчайдушний шахрай Дмитро Хиценко заманює жертв «понтами»
Обман із криптовалютою: як юний пройдисвіт наживається на довірливих громадянах під час війни.

З 24 лютого багато відомих шахраїв , казнокрадів та інших кримінальних елементів різко стали полум’яними патріотами, благодійниками та волонтерами, пише Іван Чіп у своєму розслідуванні для проектів CRiME і [гучні справи] . Ну як стали? Деякі справді віддають помітну частину нажитого «непосильною працею» на допомогу армії та біженцям. Інші ж витрачають більше грошей на розкручування у ЗМІ свого «внеску у перемогу», ніж на реальну допомогу.

Тим не менш, і ці, хоч пару іржавих буржуйок, але на фронт таки передають. І намагаються особливо не випинати свій розкішний спосіб життя. Адже в охопленій війною країні, чверть населення якої найближчими місяцями опиниться за межею бідності , це, як мінімум, непристойно. Як максимум – загрожує незручними питаннями, наприклад, про джерела добробуту. І не лише з боку пустої публіки, а й правоохоронних органів.

Дмитро Хиценко, 22-річний, як він себе називає, «блогер», не належить ні до перших, ні до других. Толі через недоумкуватість, чи через загострене нахабство (можливо, обидва фактори тут наклалися один на одного) він «вийшов у світ», бравірую дорогим автопарком.

Дмитро Хіценко qquiudiqxuidehzrz

Втім, як з’ясувалося під час мого невеликого розслідування, ці «понти» потрібні Дімі для справи. Але про все по порядку.

Кілька тижнів тому автор цих рядків, проводячи рутинний огляд преси, натрапив на трохи дивну новину. Її заголовок на тлі масованих ракетних ударів та запеклих боїв вражав своєю безглуздістю: «Молодий український блогер похвалився колекцією авто за $600 000» . Настільки, що я навіть прочитав цю нотатку.

У ній читача з ходу, так би мовити, в лоб ставлять перед фактом, що Дмитро Хиценко, відомий у блогосфері під ніком Khitsa, незважаючи на свій молодий вік, зібрав колекцію ексклюзивних авто вартістю аж у $600 тис. У неї нібито входять тюнінгована Lamborghini Huracan RWD, гібридний BMW i8 та Mercedes-AMG G63. Автор замітки особливо наголошує, що Дмитро Хиценко – один із наймолодших українських мільйонерів. Стартовий капітал він нібито сколотив на зйомках пранків (розіграшів) для соцмереж, який вклав у криптовалюту. А потім "запустив близько сотні Telegram-каналів про неї", і йому поперло.

Діма Хіценко

Якийсь час я був у задумі: навіщо я прочитав цю нісенітницю, від якої за версту несе містифікацією? Ну, припустимо, ось цей молодий дар має настільки потужне звірине чуття, що примудрився не прогоріти, а зірвати великий куш на шалено волатильному ринку криптовалют (що навряд чи). Але навіщо йому не один, не десять, а «близько сотні» Telegram-каналів про «крипт»? Навіщо кричати про це з кожної праски? Який у цьому сенс?

Зазначу, що будь-який легальний український підприємець-мільйонер, як правило, фігурує в держреєстрах якщо не як бенефіціар якихось підприємств, то як ФОП (ФОП). Назад часто говорить про те, що бізнес фігуранта або не зовсім законний, або злочинний взагалі. Так ось, Хиценко Дмитро у реєстрах не згадується. Ніяк.

Підозрюючи, що тут ми маємо справу з аферою, я звернувся до старого доброго Google із простим запитом: Дмитро Хиценко. Результат пошуку мене зацікавив. Видача мені принесла в основному посилання на нотатки про Діму Хіценка, опубліковані в той самий період (з різницею в пару днів). У яких сказано те саме: Дмитро Хиценко має дорогі авто, знімав пранки, вклався у криптовалюту, настрогав під сотню каналів у «візі», став мільйонером.

3

Та ж історія з пошуком за новинами : на запит «Дмитро Хиценко» пошуковик видає посилання на практично ідентичні публікації. Плюс кілька посилань на нотатки, датовані кінцем листопада, в яких розповідається, що Дмитро Хиценко нещодавно відвалив у Польщі $12 тис. за технічне обслуговування своєї Lamborghini . Де, до речі, перебуває і дотепер. Але питання про те, як цього лоботряса призовного віку під час війни випустили за кордон, залишимо за дужками.

Очевидно, що Діма Хіценко витратив кілька тисяч доларів, щоб стати в інтернеті (точніше, в його українському сегменті) відомим в образі успішного блогера-криптовалютника на Lamborghini. І, Боже борони, – у жодній іншій іпостасі. Чому? Навіщо? От і мені стало цікаво.

При трохи ретельнішому прочитанні нотаток про нашого прищавого нувориша звертаєш увагу, що в них (де ненав’язливо, де не дуже) читача схиляють зайти на його сторінку в Instagram. Де він віщає під ніком, як зазначено вище, Хітса.

Дмитро Хіценко

Важлива деталь: з «інсти» наш герой пропонує перейти в його Telegram-канал.

В одній із нотаток про те, який Хиценко молодець, сказано таке:

Шахрай Діма Хіценко

Яким життєвим досвідом ділиться Дмитро Хиценко, як він допомагає ЗСУ та вкладає в українську економіку, можна ознайомитись на його сторінці у TikTok . Якщо ви сподіваєтеся побачити там, як наш блогер-мільйонер відвантажує на фронт амуніцію чи продуктові набори для біженців, я вас розчарую. Весь контент – це тупуваті вульгарні «приколи», сюжети яких крутяться навколо Діми Хиценко, його «тачок» та «телиць».

5

Можливо, Дмитро Хиценко через вроджену скромність просто не афішує свій внесок у нашу майбутню перемогу над країною-агресором? Ще чого! Ще кілька місяців тому жителі «запоребрика» були цільовою аудиторією цього пройдисвіта. Гадаю, просто тому, що там через кількість населення простою в рази більше. Ризикну також припустити, що Дмитро Хиценко вирішив переключитися на співвітчизників-українців, оскільки через санкції закінчилися фінансові інструменти для виведення видурених у росіян грошей.

Так, дозріла у читача здогад вірна: Дмитро Хиценко – аферист. Його «брязкальце» Khitsa вже здобула деяку популярність у вузьких колах криптовалютників.

Якщо ви повернетеся трохи назад, до скрин його сторінок в TikTok і Instagram, зверніть увагу, що на обох акаунтах він просуває свій черговий Telegram-канал (в TikTok в описі кожного другого-третього посту міститься заклик неодмінно підписатися на Димину «віз»).

6

Цей телеграм-канал називається «Хлопець на Lambo». Він рясніє передруками зі скріншотами новин зі світу криптовалют, присутній тут «Ламборджіні» нашого героя, короткі видосики за його участю на тему «ось закрив вдалу угоду, тепер «чілюсь» у басейні». Але головне, заради чого вся ця витівка – продаж доступу до так званого PRIVAT-каналу, в якому Дмитро Хиценко обіцяє навчити, як сколотити на торгівлі «криптою» божевільні «бабки».

7

І, природно, «заманухи», в яких Хиценко малює дивовижні прибутки тих, хто начебто вже заплатив йому за доступ до того приват-каналу, і тепер нібито успішно торгує криптовалютними ф’ючерсами.

7

8

На сайтах, присвячених сумнівним видам заробітку в Інтернеті вже почали з’являтися відгуки, в яких стверджується, що засновник каналу «Хлопець на Lambo» - шахрай. Наприклад, тут безапеляційно заявляють, що наш герой впарює громадянам, які бажають легкого заробітку, липові сигнали (прогнози). А також втягує їх у мережі «чорних» брокерів-криптовалютників, які віддають йому частину видурених у «лохів» грошей.

Дмитро Хиценко шахрай

Звичайно ж, не можна виключати, що ми маємо справу зі спробою злостивців очорнити порядного молодого українського мільйонера. Але біда в тому, що Дмитро Хиценко та його «брязкальця» Khitsa і раніше фігурували на просторах інтернету в контексті безсовісного шахрайства. І неодноразово.

Автор цих рядків знайшов кілька відгуків про інший криптовалютний «прожект» Діми Хиценко (наприклад, тут і тут ). До травня цього року включно наш криптопрохідник вів телеграм-канал KhiTrade, який був закритий невдовзі після того, як про нього почали з’являтися викривальні відгуки.

10

Як і в «Хлопці на Lambo», на цьому каналі Дмитро Хиценко спокушав відвідувачів демонстрацією розкішного способу життя, «втирав» банальність ринку криптовалют, і заманював у закритий канал. Потрапити в який можна було лише вливши гроші у пов’язаного з Хіценком (і, відповідно, ділиться з ним вкладеннями простофиль) «чорного» криптоброкера.

11

Після аж ніяк не безкоштовного вступу до закритого каналу, «розлучення» клієнтів тривало.

12

Дмитро Хиценко пропонував «лохам» віддати йому суму, що починалася з 15 тис. окупаційних рублів (нагадаю, що до 24-го Хиценко остригав переважно росіян), яку обіцяв примножити у кілька разів за три години торгівлі на криптобіржі. За словами очевидців, громадяни, які погодилися на пропозицію, своїх грошей більше не бачили.

У деяких публікаціях , що мають ознаки реклами, є така біографічна довідка на нашого героя:

Молодий мільйонер народився у Харкові в районі Залютіно, де навчався у 86-й гімназії. З 17-ти років Хиценко почав знімати «пранки» та викладати їх у соцмережі, що дозволило йому зібрати мільйон передплатників.

Після цього Дмитро почав працювати в галузі SMM професійно, також зацікавився криптовалютою.

Щодо пранків – правда. Принаймні, на Youtube збереглося кілька роликів із тупими витівками Хіценка-старшокласника. Але особливо популярними вони так і не стали (напевно тому, що вони занадто тупі навіть для підлітків). Наприклад, наведене нижче відео за чотири роки набрало лише 3,2 тис. переглядів.

До речі, про «мільйони передплатників» – це «чес». Незважаючи на проведену нещодавно масштабну рекламну кампанію, у Instagram у Хіценка – 41,8 тис. передплатників, у TikTok – 98,3 тис., на Telegram-каналі «Хлопець на Lambo» – 31,8 тис. Втім, нехай це й не мільйони, але дуже багато для шахрая.

Якщо у 17 років, у 2017-му, Дмитро Хиценко лише підманював потенційних жертв пранками в соцмережах, то вже наступного року «почав працювати в галузі SMM професійно». Тобто взявся за остригання лохів. У 2018 році цей юний пройдисвіт вже повсюдно орудує через Telegram-канал Khitsa.Bet. У ньому він «впарював» підписку на VIP-чат нібито з прогнозами результатів футбольних матчів, обіцяючи надмірно довірливим та азартним суб’єктам, що вони зможуть непогано збагатитися, зробивши ставку за його «прогнозами» у букмекерській конторі.

13

Коли набралася якась критична маса постраждалих, Діма Хіценко канал Khitsa.Bet випилив, але деякі сліди збереглися в архівах сервісів, які відстежують шахрайство у сфері беттингу.

Згодом Дмитро Хиценко переходить на такий вид шахрайства як «розкрутка рахунку» . Це одна з найпоширеніших афер у світі ставок. Шахрай переконує жертву, що він здатний мало не зі 100-відсотковою ймовірністю передбачати результати спортивних подій, і виманює доступ до рахунку жертви в букмекерській конторі.

Але оскільки букмекери вже давно і нещадно борються із цією «схемою», Khitsa її спростив настільки, щоб ніяк не зв’язуватися з цими суворими хлопцями. Він просто брав гроші "лоха", обіцяв повернути все + 60% від виграшу. Звичайно, він нічого не повертав, а просив ще, обіцяючи відігратися.

Пізніше Дмитро Хиценко обзавівся ще одним профілем в інсті під ніком dmitry_promotion .

14

16

Останнє оновлення Хіценка тут зробив 25 листопада 2020 року. Видно, невдовзі ця «контора» прогоріла.

Проте деякий час проіснував Telegram-канал Live Khitsa, через який Дмитро Хиценко розводив лохів ставками на спорт. Поки що у квітні минулого року кількість обдурених не досягла критичної маси, і Khitsa знову став відомим як шахрай (див. тут і тут ). Але не так в Україні, звідки він орудував, як у країні-агресорі.

18

Зверніть увагу: у цій афері Дмитро Хиценко використав ту саму сторінку в Instagram, яку нещодавно пропіарив у ЗМІ для криптоафери. Тобто він ніколи особливо не ховався. Він орудує в нахабну, не таючись. Він навіть втягнув у свою обдурювальну схему багато українських ЗМІ – починаючи з профільних автомобільних видань, закінчуючи «24 каналом», «Обозревателем», «Фокусом».

Може, час компетентним органам зайнятися цим хлопцем?

Джерело: crime-ua

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать