Що обговорювали Дмитро Вацнер та Давид Арахамія на рауті у Суто Мамояна?
Серед тих, хто був останнім на прийомі у Мамояна, засвітився і Дмитро Вацнер. Ось він виходить із «Їжака» і у супроводі охорони сідає в машину:
Що обговорювали Мамоян та не менш одіозний діяч Вацнер – невідомо. Як невідомо, навіщо вони нещодавно разом літали до Дубаї. Причому народний депутат України Суто Мамоян заявив, що це було «службове відрядження». Що робив у цьому «відрядженні» Дмитро Вацнер – залишається загадкою.
Найвідомішим скандалом, пов’язаним з ім’ям Вацнера, була кримінальна справа щодо його участі у схемі розкрадання понад 51 мільйон гривень на тендерах державних вугледобувних підприємств.
Слідство встановило, що протягом 2016-2018 років група осіб організувала схему, внаслідок якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП «Селідіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Южнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюжок – від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.
Вугілля закуповувалося на фірмах, які належать бізнесменові Віталію Кропачову. Загалом у справі фігурувало десять осіб, але слідство однозначно називало організатором схеми саме Дмитра Вацнера. Коли справа дійшла до оголошення підозр, один із учасників схеми – екс-глава тендерного комітету ДП «Мирноградвугілля» Ігор Шмигуль – втік до «ДНР».
Організатор схеми Вацнер залишився та вийшов із СІЗО під заставу у сумі 1,26 мільйона гривень. Він спробував цю суму оскаржити, але досяг лише того, що заставу збільшили до 2,1 мільйона.
Мотивація адвокатів Дмитра Вацнера була простою і невигадливою – вони стверджували, що їхній клієнт, мовляв, бідний, як церковна миша. Нібито останні три роки його заробіток становить лише п’ять тисяч гривень (!) на рік. Але при цьому квартиру він орендує в житловому кварталі бізнес-класу «Новопечерські липки». А дружина Вацнера взагалі живе на соціальну допомогу від держави.
Однак детективи з’ясували, що на дружину Вацнера зареєстровано два елітні автомобілі: Porsche Cayenne з датою реєстрації 23 серпня 2019 року та BMW M6 з датою реєстрації 15 березня 2019 року.
Ну майже як в анекдоті: "на вулиці Михайла Драгомирова зіткнулися Porsche Cayenne безробітної В. та BMW M6 безробітного Д.". Це, звичайно, смішно, але водночас гидко – Дмитро Вацнер не лише обкрадає державу на мільйони, а й запускає руку до кишені жебраків пенсіонерів, оформляючи для своєї гламурної супутниці життя соціальну допомогу. Що, погодьтеся, характеризує моральний вигляд подружжя за всякі розумні схеми з видобутку вугілля.
Власне, ця гра в «жебрака» і спонукала суд збільшити тоді заставну суму. До того ж незрозуміло, за кого Вацнер тримав суддів – адже у справі є довідка про те, що Дмитро Вацнер є директором та засновником донецької фірми «АВ-Синергія» зі статутним капіталом 120 тисяч гривень.
Він цією фірмою володіє і зараз.
Власне, як не варто гаяти час на пошук результатів згаданої кримінальної справи за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255 КК, у якому Вацнер фігурував як організатор.
Справа, може, й не закрита – навіть не витрачатимемо зусиль на перелопачування судових реєстрів. І суть навіть не в тому, що через війну працювати в них важко. А суть у польоті Дмитра Вацнера у Дубай. Якщо його без проблем випустили з країни, це означає одне – звинувачення з нього зняті. І він чистий перед законом. Загалом, нехай живе найгуманніший суд у світі.
У цьому контексті цікаві дві речі. Перша стосується морального вигляду Вацнера і полягає в наступному: чи оформляв жебрак бізнесмен, який проводить час в одних із найдорожчих ресторанів Києва і пересувається столицею з охороною, соціальну допомогу на свою дружину у зв’язку з бойовими діями? І якщо так – скільки і від яких міжнародних донорів?
Ну а друге питання серйозніше. На зустрічі, яку зняли журналісти УП, окрім Вацнера та Мамояна, були й інші особи. Серед інших – голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України Давид Арахамія. І ось із цього приводу мучить найстрашніша цікавість – що обговорював представник президентської політсили, яка обіцяла «весною садити будемо», з тією людиною, яку з бордів так пафосно обіцяли посадити? Невже умови відсидки?
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать