Номери телефонів українців крадуть шахраї: отримують доступ до соцмереж та банківських рахунків
Однак насправді пароль із СМС дозволяє шахраям вкрасти номер телефону та використовувати його для доступу до банківських рахунків.
Як повідомляють у соцмережах, номер використовують для доступу до соцмереж, банківських програм. "Шахраї дзвонять і представляються оператором зв’язку. Далі розповідають вам, що перемикатимуть вас на другу вишку, щоб під час блекауту у вас був стабільний зв’язок", – йдеться у публікації Київ INFO.
Зазначимо, за допомогою пароля із СМС дійсно можна отримати доступ до чужої мобільної карти. Так щоб відновити карту, потрібно відповісти оператору на одне з питань:
– PUK-код (8 цифр, вказаних на пластиковому утримувачі від старої SIM-картки або ваучері eSIM),
– два номери, з якими ви найчастіше спілкувалися останні 30 днів (за винятком коротких номерів та номерів, що починаються з 0800/900…),
– IMEI пристрою, в якому знаходилася стара SIM-картка або профіль eSIM.
При цьому IMEI і PUK-код можна отримати за допомогою СМС. Щоб не стати жертвою обману, необхідно після такого дзвінка самостійно звернутися до свого оператора та уточнити, чи справді до вас звертався співробітник компанії. У жодному разі ніякі паролі із СМС не можна називати нікому.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать