Як окупанти зомбують українських дітей на окупованому Донбасі
Там створені чотири нові кадетські корпуси та на додачу «казачій кадетський коледж». Опікується ними окремий «заступник міністра освіти ЛНР», присланий з Кубані, пише видання Реальна газета.
За «офіційною історією ЛНР», Донбас належав до початку ХХ століття до Області Войська Донського. Відповідно, тепер там цілком нібито логічно відроджують казачьї традиції. Включно зі створенням казачьїх кадетських корпусів і класів у звичайних школах.
Та насправді північ Луганської області, окупована нині РФ і включена до фейкової «республіки», була частиною Слобожанщини. Там казаків ніколи не було, та й говорили завжди українською. І от в україномовному слобожанському Біловодську створюють «казачій кадетський корпус», а аграрний коледж перетворюють на «казачій кадетський»!
За дорученням «Єдіной Россіі»
Журналісти видання вже розповідали про розбудову кадетського руху в ОРДЛО (переважно на окупованій Луганщині) в великій статті «Zаказачивание Донбасса. Расследование РГ». В тому дослідженні вони звертали увагу, що московським куратором цього процесу є Віктор Водолацкій – донський казачій генерал, який багато років є депутатом Госдуми. І не просто депутатом, а заступником голови комітету з питань СНД, євразійської інтеграції та зв’язків із співвітчизниками. Звісно, обраний він від путінської партії «Єдіная Россія».
На відкритті другого казачьєго кадетського корпусу «ЛНР» у Алчевську в 2017 році, де був присутній Водолацкій, підкреслювали, що створений він за підтримки РФ і зокрема – партії «Єдіная Россія». Тоді це був лише невеликий натяк на пріоритетність задачі. За п’ять років по тому не лишилося сумнівів, що виховання дітей на окупованих територіях в дусі казачєства в Кремлі вважають одним із головних завдань.
Березень 2022. Не минуло й місяця після повномасштабного вторгнення РФ, більша частина Луганщини окупована, але Сєвєродонецьк ще тримає оборону, – а секретар генеральної ради путінської партії «Єдіная Россія» Андрєй Турчак видає доручення створювати казачьї кадетські корпуси та кадетські класи на «звільнених територіях». Займатися питанням приставили згаданого атамана Віктора Водолацкого.
18 березня 2022 Водолацкій пише на своїй сторінці Вконтактє про робочу зустріч з функціонерами окупаційної адміністрації «ЛНР» на виконання цього доручення Турчака:
«Молодежь 8 лет оболванивали искаженной историей нашей совместной жизнью», – пише Водолацкій. Скріншот
«На зустрічі визначили, що попередньо, у двох містах – Старобільську та Сєверодонецьку створити козацькі кадетські корпуси, а в кожному з 12 районів, у великих школах казачьї кадетські класи як додатковий регіональний компонент, що вивчає історію малої Батьківщини, правдиву історію Великої Вітчизняної війни, сучасний період життя Луганської Народної Республіки. Для цього необхідно підготувати фахівців з роботи з дітьми, вчителів історії, які мають пройти необхідні курси перепідготовки та взяти на себе цю нелегку роботу», – писав Віктор Водолацкій.
…«імені Маргелова», «імені Шолохова», «імені Дрьомова»
Доволі цікаво спостерігати, як змінювалася кількість і місця запланованих казачьїх кадетських корпусів у «ЛНР». У березні, як ми вже казали, Водолацкій з окупаційною адміністрацією говорили про корпуси в Старобільську та Сєвєродонецьку.
13 квітня той самий Водолацкій повідомляє на своїй сторінці «Вконтакте», що облаштування кадетського корпусу він обговорив з керівником окупаційної адміністрації Старобільська Валерієм Пахніцом. Обіцяли, що цей корпус буде найбільшим в «республіці», аж на 400 місць. Казачій кадетський корпус планувався, як видно на світлинах, у будівлі Старобільського професійно-технічного ліцею №93.
Депутат Держдуми Водолацкій оглядає розташування майбутнього кадетського корпусу. Джерело – сторінка в Водолацкого ВК
Світлини з оглядин дозволяють ідентифікувати місце
Майбутній кадетський корпус у травні відвідав і сам автор розпорядження про його створення – секретар генеральної ради «Єдіной Россіі» Андрєй Турчак. За підсумками поїздки він уточнив Газеті.ру, що місць там буде 350, вік вихованців – від 12 років, а «загалом плануємо відкрити в республіці 3-4 такі заклади». Навіть і шефів уже визначив – російських десантників.
Посадовець «Єдіной Россіі» Андрєй Турчак (праворуч) на окупованій території Луганщини. Фото – сторінка Водолацкого в ВК
– Найближчим часом ми відкриємо три казачьїх кадетських корпуси і один казачій технічний коледж, аби готувати спеціалістів для народного господарства. У нас для цього існують добрі програми, тому що ідеологія виховання покоління, що підростає, – це та основа, на якій ми будуємо своє майбутнє, – цитував Водолацкого рупор окупаційної адміністрації ЛуганскИнформЦентр 4 травня.
Звичайно, наголошувалося, що це все за підтримки партії «Єдіная Россія». Водночас редакція нагадала, що раніше Водолацкій обіцяв «унікальний кадетський корпус» у Антрациті. Щоправда, не уточнюючи, що цим обіцянкам – близько 4 років, а того корпусу досі не відкрили.
За кілька днів у ВК цей же автор пише, що другий кадетський корпус відкриють не в Сєвєродонецьку, а в Кремінній – у приміщенні Луганського обласного кадетського корпусу, що існував там до окупації.
Будівлі українського кадетського корпусу планували перетворити на фабрику гарматного м’яса. Джерело – сторінка Водолацкого в ВК
Незабаром «уряд ЛНР» видав розпорядження створити обидва ці заклади – «Старобільський казачій кадетський корпус імені Васілія Маргелова» (радянський генерал, командувач повітряно-десантних військ) та «Кремінський казачій кадетський корпус імені Міхаіла Шолохова». Про це повідомили 1 червня 2022, на День захисту дітей тобто.
У цей же день Телеграм-канал «Правітельство ЛНР» повідомив, що окремим розпорядженням окупаційної адміністрації Біловодський аграрний коледж було перейменовано на «Біловодський казачій кадетський технічний коледж імені Павла Леонідовича Дрьомова». Павло Дрьомов – це український колаборант, який у 2014-15 роках командував т.зв. Першим казачьїм полком ім. Платова і був призначений комендантом Кадієвки (на той момент – Стаханов). У грудні 2015 його авто підірвалося на міні. У загибелі Дрьомова в «ЛНР» звинуватили українську ДРГ, але є підстави підозрювати в диверсії російські спецслужби.
До навчального року не встигли
…20 липня, навчальний рік близько. Віктор Водолацкій в ВК звітує, що знову відвідав Старобільськ і обговорив з очільником місцевої окупаційної адміністрації та представником будівельної фірми майбутній ремонт майбутнього кадетського корпусу.
За два дні він повідомляє, що на зустрічі з «міністром освіти ЛНР» обговорили початок набору учнів до двох згаданих кадетських корпусів і до ще одного – в Станиці Луганській. Трохи пізніше стає відомо, що в Станиці йдеться про загальноосвітню школу №1.
«Міністр освіти ЛНР» росіянин Іван Кусов (ліворуч) та Віктор Водолацкій обговорюють відкриття кадетських корпусів. Фото – сторінка Водолацкого в ВК
Як можна припустити, бажаючих віддати дітей до казачьїх кадетських корпусів на нових окупованих територіях виявилося небагато. І от уже заступниця голови Держдуми РФ Анна Кузнєцова (колишня уповноважена з прав дитини в РФ) висловлює думку, що до тих корпусів треба посилати дітей-сиріт «ЛНР» (їх налічується близько 2000).
«Заступник міністра освіти ЛНР» громадянин РФ Пьотр Ішков відвідав передбачений Кремінський кадетський корпус 8 серпня. Телеграм-канал «Правітєльство ЛНР» у той же день публікує фото ушкоджених корпусів, «що постраждали від артилерійських обстрілів» (не уточнюючи, що це були обстріли «визволителів»-росіян) і додає: попереду – капітальний ремонт і реконструкція.
Ушкоджені корпуси Луганського обласного військового кадетського корпусу в Кремінній. Фото – Телеграм-канал «Правітєльство ЛНР»
16 серпня на сторінці Віктора Водолацкого в ВК – нова нарада з приводу ремонту будівель і запуску навчального процесу в кадетських корпусах. А за два дні в «ЛНР» призначають ще одного росіянина «заступником міністра освіти». Євґєній Мірошніченко приїхав з Краснодарського краю, де за багато років була побудована система казачєго виховання. Саме цим напрямом його і прислали керувати на окупованій Луганщині.
Євґєній Мірошніченко приїхав з Кубані як куратор казачєго виховання. Відео – Телеграм-канал «Правітєльство ЛНР»
Профільний «заступник міністра освіти» Євґєній Мірошніченко об’їхав «кадетські заклади» 2 вересня. Школа в Станіці Луганській поки що лишилася школою, але в ній «планується впровадження казачої кадетської освіти». Казачій кадетський коледж у Біловодську отримав 80 заяв від абітурієнтів. А от у Старобільську та Кремінній «замміністра» тільки обговорив із керівництвом, що треба зробити для відкриття корпусів.
Що маємо на сьогодні
Призначення системи казачєго виховання – це створення резерву гарматного м’яса для окупантів. Про це відверто пише пропаганда «ЛНР». Наприклад:
«Директор Республіканського казачєго кадетського корпусу імені маршала авіації Єфімова Володимир Базака зазначив, що вчорашні випускники корпусу сьогодні перебувають у лавах військовослужбовців, які захищають Вітчизну. І, як зазначають їхні батьки, великий внесок у становлення хлопців як захисників Батьківщини зробив навчальний заклад. А значить головну мету – підготувати хлопців до державної та військової служби, ми виконуємо на відмінно», – цитував ЛуганскИнформЦентр «міністерство освіти ЛНР» наприкінці березня.
Та останнім часом у «новинах» окупаційної адміністрації нічого не чутно про ці нові кадетські корпуси. Хіба що про відкриті раніше.
Українські війська впритул підійшли до Кремінної, а отже про ремонт кадетського корпусу, який у серпні обіцяла Астраханська область РФ, не йдеться. У Старобільську кадетський корпус не відкрився, так само як і в Станиці Луганській. У Біловодську корпус понині на стадії обговорення, – хоча «казачій кадетський коледж» дійсно працює.
Чому ж така затримка? Якщо з Кремінною все ясно, то з рештою запланованих корпусів – питання. Оптимісти могли би припустити, що РФ не певна в утриманні окупованих територій, тому і не вкладала гроші у створення кадетських корпусів. Дехто міг би сказати, що ці гроші були виділені та розкрадені чиновниками окупаційної адміністрації.
Але більш вірогідною видається інша версія. Казачьї кадетські корпуси дійсно виконують функцію «військово-патріотичного виховання», та це не швидкий процес, на який уходять роки. І перетворювати на «казаків» дітей, які до того вчилися в українській школі, досить важко. Тож окупанти рішили дещо відкласти створення кадетських корпусів, натомість почавши з впровадження «патріотичного виховання» для всіх повсюди на тимчасово окупованих територіях.
Фрагмент програми «Разговори о важном», затвердженої Міносвіти РФ та розісланої «міністерством освіти ЛНР» до шкіл на окупованій території. Скріншот
Кожен навчальний тиждень у школах там починається з «позакласного» заняття «Разґовори о важном», – вони ідуть першим уроком щопонеділка. Тематика кожного заняття розписана у методичці, спущеній з Москви. І для всіх класів від 1 до 11 теми однакові на кожен тиждень. Наприклад, після дня народження Путіна (7 жовтня) одразу йде заняття «Отєчєство – от слова «отєц» (10 жовтня).
Отже плани «Zаказачіванія» Донбасу насправді нікуди не поділися, а лише відкладені. На те, що окупанти не пакують валізи в передчутті близької поразки, вказують і нові призначення до окупаційної адміністрації. Зокрема, днями призначена нова «заступниця міністра освіти ЛНР» Лейла Зотова – москвичка зі структури Мінкульту РФ.
Олександр Бєлокобильський, опубліковано у виданні «Реальна газета»
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать