Апеляційний суд "скостив" на рік термін покарання злодію в законі "Кащєю"
Відомості про це містяться на сайті палацу правосуддя.
Згідно із ними, наприкінці грудня 2022 року відповідне рішення постановила колегія служителів Феміди у складі головуючої судді Галини Балацької та суддів-учасників - Ірини Сілкової та Ірини Горб.
У прес-службі Київської міської прокуратури Dетектив-Info підтвердили факт проголошення відповідного рішення відносно Когана/Кащаєва. Спікер установи Надія Максимець зауважила, що за результатами розгляду в апеляційнй інстанції суд дійшов висновків щодо перекваліфікації звитяг "кримінального генерала" на ч.3 ст.190 КК України, засудивши його до 4 років ув’язнення.
Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, на початку березня 2021 року вироком Дніпровського райсуду столиці Роману Валерійовичу як громадянину України було призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Тоді "Рома Краснодарський" безпосередньо брав участь у розгляді справи, де визнав свою провину, повідомивши про відшкодування в повному обсязі (а додатково - ще й моральної компенсації в розмірі 5 тис. дол.) збитків, завданих потерпілому від його звитяг Анатолію Іванцю. У той же час, слухання провадження "Кащєя" в апеляційній інстанції (що розтяглося в часі на понад півтора роки), найвирогідніше, відбувалося без його фактичної присутності.
Передумовою для цього, як вважається, послугувала історія загадкового зникнення "Кащєя" наприкінці березня 2021 року. Захист "злодія в законі" тоді натякав, що їх клієнта могли "спакувати" представники вітчизняних силових структур (зокрема, Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції) з метою подальшої передачі правоохоронцям РФ, де з 2018 року розшукують Романа Валерійовича за підозрою у вимаганні (ст.163 КК РФ), а також обійманні найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ч.4 ст.210-1 КК РФ).
Згідно однієї з версій, про деталі якої раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, під час "трансферу" Кащаєва/Когана залишили в полі неподалік пункту пропуску "Бачівськ" в Глухівському районі Сумської області, після чого російські силовики "прийняли подарунок" з українського боку та здійснили затримання "Кащєя" в районі Троєбортного Брянської області. Як би там не було, та надалі "злодій в законі" матеріалізувався в СІЗО Ставрополя, де від листопада 2021 року тривають спроби розпочати розгляд його справи (за інформацією видання "Кавказ.Реалии", станом на червень поточного року слухання в провадженні по суті так і не було розпочате через оголошення 13 разів перерв та 5 відкладень).
Додамо, що позбавлений навесні минулого року українського громадянства та внесений до так званого санкційного списку кримінальних елементів від РНБО "Рома Кривой" вчергове завітав до України після здійснення його екстрадиції з Польщі в грудні 2020 року (детально про скандал навколо його видачі та подальшого звільнення на волю читайте в розслідуванні Dетектив-Info "Голка "Кащєя").
Згідно однієї з версій, на території нашої держави "злодій в законі" з використанням допомоги вітчизняних колег по цеху планував завершити процедуру легалізації, що унеможливлювало б спроби домогтися його екстрадиції з боку силовиків РФ. Тим не менш, попри буцімто ухвалення рішення про виділення з "общаку" 50 тис. дол. в якості їх подальшого скерування для вручення хабарів українським можновладцям та силовикам задля організації убезпечення від кримінальної відповідальності та подальшого звільнення на волю Романа Валерійовича, зрештою його спіткала невдача. Подейкують, що підгрунтям подальших негараздів, що трапилися в житті достойника, могло виступати "наполегливе прохання" до вітчизняних правоохоронців з боку поважних представників єзидської спільноти.
Буцімто останні, враховуючи їх зв’язки з верхівкою тодішнього МВС, звернулися з пропозицією витурити за межі України "Рому Кривого", в якого на певному етапі його звитяг на території Краснодару відбулася суперечка та конфлікт з 52-річним уродженцем Тбілісі, герєм "Молдаванки на весіллі у Бакінського" Давидом Озмановим, що відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Дато Краснодарський".
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Читайте більше новин по темі:
Распечатать