Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП – ЗМІ

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП – ЗМІ
Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП – ЗМІ
Українські ЗМІ повідомляють про те, що президент України Володимир Зеленський своїм указом в останні дні 2022 року призупинив громадянство низки священників УПЦ МП.

Оскільки указ містить персональну інформацію, на сайті глави держави він не публікується згідно з чинним законодавством.

Про це пише LB.ua. За даними видання, загалом в указі згадано 13 високопоставлених церковників Московського патріархату, серед яких - підозрюваний у держзраді митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, а також близький до нього єпископ Ладижинський Сергій (Аніцой).

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП – ЗМІ qdriqqdiddhiqddzrz

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП – ЗМІ

Як пише видання, громадянство для низки священників УПЦ МП Зеленський призупинив указом № 898/2022 від 28.12.2022. На сайті глави держави указу під таким номером немає: після документа з №896/2022 йде указ №899/2022.

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП – ЗМІ

Втім, констатує видання, відсутність указу у публічному доступі не дивна, адже він містить персональні дані, розголошення яких забороняється законом.

За інформацією джерел порталу, в указі мова йде про призупинення громадянства 13 представників УПЦ.

"Зокрема, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому СБУ вручила підозру у держзраді. За наявною інформацією, він є власником російського паспорта. Також — вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського Сергія, який є до Іонафана дуже близькою людиною", – зазначено у повідомленні.

Джерела видання також стверджують, що повідомлення про втрату громадянства церковниками, чиї імена перераховано в президентському указі, отримала Державна міграційна служба.

Згідно з чинними правилами, надалі особи без українського громадянства можуть бути депортовані.

Нагадаємо, раніше В УПЦ МП заявили, що храми Києво-Печерської лаври належать їй до кінця війни. Так церковники Московського патріархату відреагували на припинення договору оренди УПЦ МП Успенського собору та Трапезного храму на території Києво-Печерської лаври, які днями були повернуті у розпорядження держави.

На Різдво там відслужив святкову літургію предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Наміри Православної церкви України правити різвяне богослужіння у лаврській святині викликали лють у представників УПЦ МП. Вони навіть взялися погрожувати керівництву національного заповідника "Києво-Печерська лавра" кримінальною відповідальністю.

Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни

Читайте більше новин по темі:


Распечатать