Росія повинна постати перед спецтрибуналом за агресію в Україні, - заява британських політиків
Про це пише The Guardian.
Лідер лейбористів Кейр Стармер, колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон, колишній міністр закордонних справ Девід Оуен і колишній лідер Торі Ієн Дункан Сміт у спільній заяві зазначили, що трибунал слід створити для розгляду "явно незаконної війни" на тих самих принципах, якими керувалися союзники, коли вони зустрілися у 1941 році, щоб закласти основу для Нюрнберзьких судових процесів над нацистськими лідерами.
"Пройшло 10 місяців відтоді, як Росія за підтримки Білорусі здійснила одне з найбільших наземних вторгнень у Європу з часів Другої світової війни. Відтоді тисячі українських мирних жителів були вбиті або поранені, 8 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами, а близько 8 мільйонів стали біженцями. Цивільна інфраструктура та економічні активи на десятки мільярдів були знищені або пограбовані, а незамінні культурні пам’ятки перетворені на руїни", - говориться у заяві.
За словами британських політиків, якщо ці акти агресії будуть доведені в суді, вони можуть стати тим, що Нюрнберзький процес назвав "найвищим міжнародним злочином". Оскільки це злочин агресії, з якого часто витікає більшість інших міжнародних злочинів - військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.
Додамо, що Міжнародний кримінальний суд уже розглядає звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людяності через вторгнення в Україну. Проте спецтрибунал необхідний, оскільки МКС не має повноважень для розгляду злочину агресії.
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Распечатать