У Росії заговорили про новий спосіб уникнути санкцій за допомогою криптовалюти

У Росії заговорили про новий спосіб уникнути санкцій за допомогою криптовалюти
У Росії заговорили про новий спосіб уникнути санкцій за допомогою криптовалюти
Росія та Іран обговорюють новий проект, який дозволить їм щонайменше частково уникнути міжнародних фінансових санкцій. Дві країни-аутсайдери мають намір створити криптовалюту, яку вони зможуть використовувати для зовнішньоторговельних платежів.

Тегеран і Москва вже ведуть переговори про розробку криптовалюти, яку вони зможуть використовувати як платіжний засіб в експортно-імпортних угодах. Про це російським ЗМІ повідомив виконавчий директор Російської асоціації криптоіндустрії та блокчейну Олександр Бражніков.

Факт таких переговорів підтвердив член комітету з інформаційної політики Держдуми РФ Антон Ткачов. За його словами, криптопроект, що обговорюється, допоможе замінити міжнародну платіжну систему SWIFT, від якої після повномасштабного російського вторгнення в Україну відключили найбільші банки країни-агресорки.

За задумом віртуальний токен буде забезпеченим золотом стейблкоїном – криптовалютою з більш стабільним курсом. Подібні монети вже існують, найбільшою з них є PAX Gold – його ринкова капіталізація оцінюється в $509 млн.

Як реалізують відповідне технічне рішення, поки що невідомо, але до російського закону про цифрові фінансові активи вже запропонували внести відповідні поправки. Тому офіційно таку співпрацю планують обговорювати після доопрацювання законодавства.

Токен може запрацювати вже до кінця 2023 року – на базі особливої економічної зони, яку планують створити в російській Астрахані. У цьому місті вже почали приймати вантажоперевезення з Ірану.

Варто зазначити, що раніше Центробанк РФ виступав проти використання криптовалют як розрахункового засобу усередині країни, але підтримав застосування її у зовнішньоекономічних угодах. Проте влада Ірану вже ратифікувала закон про торгові операції з криптовалютами, дозволивши бізнесу оплачувати імпорт цифровими активами.

Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни

Читайте більше новин по темі:


Распечатать