«Справа наркоторговців»: Кирило Шевченко виїхав з країни, прихопивши 5 млн готівки
Наприкінці 2022 року в ЗМІ промайнула інформація про затримання учасників злочинного угрупування, що збувало наркотики. Ця новина не отримала великого охоплення і швидко забулась. Ми хочемо виправити цю несправедливість, тим паче, що до вказаного угрупування причетний самоназваний президент Федерації боксу України Кирило Шевченко. Після затримання поплічників він втік з країни і… досі не повернувся.
23 грудня 2022 року співробітники департамента боротьби із наркозлочинністю затримали двох членів наркоугруповання, що збували заборонені пігулки на території України, а гроші переводили в Росію. «Бізнес» організував 38-річний уродженець Донеччини, який отримав громадянство РФ і наразі мешкає в Ростові-на-Дону. У зловмисників вилучено понад 365 тисяч заборонених псевдоефедринових пігулок, з яких можна виготовити до 36 кг метамфетаміну. Орієнтовна вартість наркотиків за цінами «чорного» ринку — понад 10 млн грн. Також вилучено мобільні телефони, банківські картки, долари та російські рублі.
Це — офіційна інформація від Нацполіції. А тепер декілька суттєвих деталей, про які нам стало відомо з власних джерел у правоохоронних органах. Одним з затриманих, за нашими даними, був Олександр Щипцов. Уродженець Росії, рецидивист, що нібито навіть розшукується Інтерполом. Його називають правою рукою наркобарона Єгора Буркина (Левченко) — засновника так званого «Химпрома», російського наркосиндикату, що розгорнув в Україні величезну мережу із розповсюдження синтетичних наркотиків.
Український «офіс» картеля курував Кирило Шевченко і його люди. Він і його адвокат Андрій Циганков допомогли росіянам налагодити поставки наркотиків в Україну. Нещодавно в мережі навіть опублікували адреси їхніх офісів у Києві. Що показово: під той допис відразу прийшов адвокат Циганков і почав спростовувати. Що наводить на певні думки.
Після того, як банду наркоторговців схопили, Шевченко спішно покинув країну. Виїхав 29 грудня 2022 року у Чорногорію через пункт пропуску Шегині і досі не повернувся. В автівці, за нашими даними, вивіз близько 5 млн доларів, зароблених на «наркобізнесі». Як він зміг перетнути державний кордон, коли чоловікам виїзд заборонений? Напередодні повномасштабного вторгнення Шевченко захопив Федерацію боксу і тепер він — «офіційна особа», що може виїжджати за кордон у справах спорту, наприклад. Якими саме спортивними справами він вже третій тиждень займається у Чорногорії, нам наразі невідомо. Адже ані про збори, ані про змагання в цій країні федерація не повідомляла.
Поки Шевченко насолоджується мирним життям у ЄС, тут, в Україні, його адвокат Циганков «вирішує питання» у правоохоронних органах, аби убезпечити боса від проблем з законом. Ймовірно, саме через визначеність Шевченко поки не поспішає додому.
Шевченко — виходець з буремних 90-х. ЗМІ називали його наближеним до кримінальних кіл, що кришували вуличну торгівлю у столичних підземних переходах. Очолював київську міську федерацію боксу. Має сумнівні зв’язки з державою-агресором, а точніше — з кадирівцями. У 2020 році він запросив в Україну з Чечні двох дитячих тренерів з боксу Рустама Чичаєва та Валіда Айдамірова. Втім згодом з’ясувалося, що вони ніякі не тренери, а наближені до бойовика Рамзана Кадирова силовики. Їх одразу депортували з України. ЗМІ розголо описували цю історію. Велика війна ці стосунки остудити не змогла. Ветеран АТО Михайло Майман звинувачував Шевченка у продовженні співпраці із кадирівцями і навіть сприянні їхній агресії проти України.
Щодо його поплічника Циганкова — персона не менш одіозна. Захищав корупціонерів у судах, зокрема колишнього нардепа Олександра Онищенка, а згодом зв’язався з Шевченком і поринув у кримінал. У 2016 році його навіть затримували за підозрою у шпіонажі на користь РФ. Втім справа закінчилася нічим і Циганкова відпустили. Вищезгаданий Михайло Майман звинувачував Шевченка і Циганкова в організації його викрадення і побиття — нібито на замовлення персонально Кадирова. Зараз Циганков днями ходить по знайомих у правоохоронних органах, намагаючись відкупити свого «чорногорського» товариша Шевченка від кримінальної справи.
Чи це йому вдалося, дізнаємося одразу після повернення Шевченка в Україну. Щодо Щипцова та інших членів угруповання — наразі триває слідство, що має завершитися справедливими вироками. При чому не тільки тим, хто збував наркотики, а перш за все організаторам цього «бізнесу» — росіянам і їхнім місцевим «партнерам» в особі Шевченка і Циганкова.
Джерело: ОРД
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Распечатать