Чи можуть затримати в разі відмови взяти повістку та що робити: відповідь юриста
Про це у коментарі ТСН розповів адвокат Роман Сімутін. Він пояснив, що буде в разі відмови взяти повістку під час вручення на вулиці та що у такому випадку буде законним.
"Затримувати можуть лише працівники поліції для припинення правопорушення. Те, що ви не берете повістку, не є правопорушенням, тому затримувати за нескоєння правопорушення та складати протокол підстав немає", – пояснив юрист.
Водночас він навів приклад, коли затримання, пов’язане з повісткою, буде правомірним.
"Якщо ви раніше отримали повістку, але не з’явилися до ТЦК, а в ТЦК уже сформували документи щодо порушення законодавства про військовий облік або мобілізацію (статті 210 та 210-1 КУпАП) та відправили вимогу до поліції затримати й доправити вас до ТЦК. Лише у такому випадку, відповідно до ст. 262 КУпАП, поліція може затримати вас для доправляння до військкомату. Тобто можуть затримати лише за наявності матеріалів, які підтверджують вчинення вами вищезгаданих адмінправопорушень", – розповів адвокат Роман Сімутін.
Він зауважив, що такі матеріали є переважно у дільничних офіцерів, а патрульні поліцейські навряд чи зможуть їх показати.
Якщо під час вручення повістки людину все ж таки незаконно затримують, то юрист радить знімати все на телефон, а ще краще – щоб це робив хтось поруч. Також не буде зайвим увімкнути телефонний диктофон.
"Затримувати без вимоги не мають права, тому вимагайте її пред’явлення. Якщо немає вимоги, покличте перехожих і повідомте про незаконне затримання, таким чином привертаючи увагу до незаконних дій поліції. Повідомте про кримінальну відповідальність за перевищення службових повноважень, стаття 365 КК України", – пояснив юрист
Також Роман Сімутін застеріг за жодних умов не сідати в авто й нікуди не їхати з представниками ТЦК.
"Не виконуйте наперед незаконне розпорядження, відмовляйтеся пройти до автомобіля чи проїхати з указаними особами. Якщо ви це будете робити, найімовірніше, це відіб’є бажання вас затримувати. Але якщо вас затримали, а це можливо лише тоді, якщо ви їм дозволите, обов’язково вимагайте складання протоколу затримання. Протокол знадобиться для оскарження їхніх дій", – порадив він.
"І пам’ятайте, затримання не може перевищувати три години – і ці три години починаються з моменту, коли до вас підійшли, а не з моменту доправлення до ТЦК. Коли цей час мине, ви можете розвертатися і йти", – підсумував адвокат Роман Сімутін.
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Читайте більше новин по темі:
Распечатать