Ракетна атака 26 січня: генерал пояснив, чим і звідки стріляв окупант
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко. "За попередніми даними, вночі були атаки "Шахедів", а зараз прилетіли й ракети, які запускали повітряні носії", – сказав він.
Як пояснив генерал, для запуску стратегічних балістичних ракет Х-101 країна-окупант використовує бомбардувальники, які "вилітають з бази, прибувають до району прив’язки – у Каспійському або Чорному морі – й звідти запускають ракети".
"Носіями таких ракет є літаки Ту-22М3 – бомбардувальник середнього радіуса дії, стратегічні бомбардувальники Ту-95МС і Ту-160. Є в Росії і винищувачі Су-37, Су-57 – вони запускають ракети тактичного рівня. Але в цьому випадку ми говоримо насамперед про стратегічні носії", – уточнив Романенко.
За його словами, ракети по Україні запускають із відстані близько тисячі кілометрів. Водночас їхня кількість набагато менша, ніж під час попередніх атак, а отже, ворог відчуває дефіцит подібного озброєння.
Генерал переконаний, що нові ракетні атаки по Україні є продовженням реалізації стратегічних планів Росії. "Це продовження завдавання ударів по нашій критичній інфраструктурі, це морально-психологічний тиск на наших громадян із метою примусу влади до переговорів на умовах Росії".
Романенко попередив, що небезпека прильотів залишатиметься навіть за умови оснащення української протиповітряної оборони найсучаснішими засобами.
"Необхідно чітко розуміти, що, попри всі дива, які робить наша протиповітряна оборона, попри її високу ефективність, стовідсоткової оборони не існує. Тим більше, що зайшлих сучасних засобів у нас не дуже багато – зенітні ракетні комплекси. А за винищувальну авіацію як засіб ППО ми ще тільки боремося. Тому, на жаль, ракети все одно будуть прориватися і завдавати ударів", – резюмував він.
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Распечатать