Байден відповів "ні" на питання про відправку Україні літаків F-16

Байден відповів "ні" на питання про відправку Україні літаків F-16
Байден відповів "ні" на питання про відправку Україні літаків F-16
Президент США Джо Байден заявив, що Вашингтон не постачатиме Києву винищувачі F-16. На запитання журналістів, чи він підтримує ідею дати Україні літаки, Байден відповів: "Ні", передає AFP.

#BREAKING Biden says "не" для US sending F-16 fighter jets to Ukraine pic.twitter.com/32Y8S1HUSU

- AFP News Agency (@AFP) January 30, 2023

Пізніше офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі, коментуючи заяву Байдена, сказав, що Вашингтон вже постачає Києву достатньо озброєнь.

26 січня радник Байдена з безпеки Джон Файнер повідомив, що у Вашингтоні не виключають можливості передачі Києву винищувачів F-16. У той же день представник Пентагону Сабріна Сінгх підтвердила журналістам, що питання про такі поставки "не збираються знімати з порядку денного", наголосивши при цьому, що українським пілотам буде потрібно довге навчання для використання F-16. Раніше Вашингтон заявляв Києву, що зараз постачання військових літаків неможливе.

Питання постачання винищувачів Києву почало обговорюватися після того, як минулого тижня після довгих обговорень було схвалено відправлення Україні танків західного виробництва. Українські військові заявляли , що їм потрібно близько 180 винищувачів.

Про готовність надати Україні свої винищувачі F-16 говорили Нідерланди та Польща. 30 січня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підтвердив, що Варшава готова передати Києву винищувачі F-16 - але лише "на повну координацію" з НАТО.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив постачання винищувачів Україні, пославшись на необхідність не допустити подальшої ескалації конфлікту.

Великобританія, за даними The Telegraph, може передати літаки у разі виведення російських військ.

Напередодні під час візиту до Нідерландів президент Франції Еммануель Макрон не відкинув можливості передачі Україні західних винищувачів. "В принципі нічого не заборонено", - цитує Макрона BFM TV.

При цьому він назвав кілька умов можливих постачань літаків. Зокрема, вони не повинні призвести до ескалації конфлікту, а самі літаки не повинні використовуватися для ударів територією Росії, заявив президент Франції.

Міністр оборони України Олексій Резніков через кілька днів після рішення низки західних країн поставити Києву основні бойові танки заявив про те, що для успішного протистояння російській агресії Україні необхідні також винищувачі та інші бойові літаки. Про літаки як нові побажання України останнім часом неодноразово говорив і український президент Володимир Зеленський.

Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни