Обстріляний окупантами дрон зміг повернутися на базу: як воюють наші БПЛА

Обстріляний окупантами дрон зміг повернутися на базу: як воюють наші БПЛА
Обстріляний окупантами дрон зміг повернутися на базу: як воюють наші БПЛА
Октокоптер R18 коштує $45 тис., але відпрацьовує кожен цент, витрачений на його виробництво, розповів виданню "Українська правда" Євген - один із його операторів.

За словами військового, дрон дуже живучий і навіть із простріляним акумулятором після однієї з місій він успішно зміг повернутися на базу, знищивши ворожий БМП нової моделі.

R18 має вісім тягових гвинтів і він є результатом українських розробників з "Аеророзвідки" , які збирають октокоптер з вітчизняних та зарубіжних деталей. Він може нести три кумулятивні протитанкові гранати РКГ-3 або створені на їх основі РКГ-1600. Як розповів Євген, спочатку оператор дрону пускає першу пробну гранату для прицілу, а потім наступні боєприпаси остаточно знищують ціль, але іноді вдається підбити техніку з першого разу.

R18, октокоптер R18, дрон R18, Аэроразведка xqidqhiqexiqqtzrz Fullscreen

Український октокоптер R18 розроблено ГО "Аеророзвідка"
 
Фото: Аеророзвідка

Загалом "живучість" октокоптера оцінюється в десять бойових вильотів. Здавалося б мало, але треба враховувати, що ці десять вильотів – це десять підбитих бойових машин чи танків, а також знищений особовий склад окупантів. Тут, звичайно, багато, залежить від вправності оператора.

Ударні безпілотники власного виробництва – один із елементів ведення розумної війни, каже голова наглядової ради ГО "Аеророзвідка" Олексій Гончарук. Бойові дрони – це новий вид зброї, який ніхто ніколи системно не застосовував і в цьому аспекті Україна далеко випереджає Росію, а в деяких аспектах навіть може служити прикладам для країн НАТО.

ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном