Танк «Леопард-1» для ЗСУ – у чому користь?

Танк «Леопард-1» для ЗСУ – у чому користь?
Танк «Леопард-1» для ЗСУ – у чому користь?
Ось ці суперечки може чи ні вразити «Леопард-1А5», що нам збирається постачати Берлін, якийсь Т-72Б в умовах сфероконного бою лоб у лоб, безсумнівно цікаві. Ось тільки танки нічого не винні воювати з танками.

Робота «ведмедиків».

Завдання танка - допомогти піхоті подолати інженерні загородження та щільну забудову. Бути точним «снайперським знаряддям» на гусеницях. Настигнути з глибини до опорника і відігнати штурмові групи, а краще розмотати їх і укласти в бруд.

Тактика, коли російські танки влаштовують цвинтарі битої техніки в лобових атаках під Вугледаром, підриваючись на мінних полях і потрапляючи під арту, за прикладом чавунноморди маршалів СРСР, звичайно, чудово виглядає на відео.

Але є й протилежні приклади — коли вдало відпрацьовують установки розмінування, у проломи в полях йдуть штурмові групи та десант на БМП, вони починають штурм, а танки через завісу піхоти ведуть вогонь по околицях та вогневих точках з флангу.

Тоді все виходить не так бадьоро і весело для тих, хто обороняється.

Танк і повинен за рахунок гарної оптики та потужності снаряда довбати за укріпленими будовами, ДЗОТ, не давати комфортно працювати снайперам та кулеметникам.

Ударів керованих ракет уникати постановки димів, стрільби «каруселлю», обстрілами місця пуску. Дистанцією нарешті.

Для танка 3.5 км для того, щоб всадити в будинок фугас, не особлива проблема, тоді як більшість легких протитанкових комплексів просто не дістануть, а важкий легко виявити у бойових порядках.

Протитанкова зброя

Якщо при прориві оборони противника підійдуть резерви та маневрені групи, де будуть танки, то танковий бій може статися. А може й не статися.

Бо насправді важкі ПТРК БМП і піхоти, всілякі «Бонуси» 155 мм. артилерії, поспішна піхота з «Джавелінами», «Корсарами», розумні міни та навіть звичайні 8 кг. «млинці» попереднього покоління становлять для танків набагато серйознішу небезпеку, ніж танкові дуелі.

У нас дуже люблять поговорити про те, що жодного ленд-лізу для України досі не спостерігається.

Хоча лише в останніх пакетах лише від США під 2000 ПТРК «Тоу» та 1250 пускових юнітів «Джавелін». Нагадую на кожен - річна закупівля із заводу виробника в 2020 році 800 штук ракет, в 2019 році 1240 штук ракет до FGM-148 Javelin. Чи не ПУ.

Це на весь Альянс та іноземних замовників, природно були складські запаси та ринок надлишків, але постачання в Україну дикі цифри за будь-якого варіанта. Із 13.000 CLU (командно-пускових юнітів) 7.500 в Україні. А ленд-лізу все немає, так.

Ну ви зрозуміли, що я думаю про тих, хто продовжує розносити цю нісенітницю?

3250 сучасних пускових з оперативним запасом ракет це, припустимо, на 200 умовних батальйонів по 16 лаунч юнітів. По 4 у кожній роті та ще 4 у роті вогневої підтримки. Це крім розумних снарядів, мін, різних ракет «вистрілив і забув».

Кому підбиватиме російський металобрухт без дуелей «Леопарди» проти «Армати».

 uqiktiqdxiqhzzrz

Німецька допомога

Німеччина дозволила реекспорт "Леопард-1А5", постачання від приватних заводів (їх часто скуповували для подальших перепродажів), створила коаліцію з Данії та Нідерландів.

Головна проблема тут інструктора — танк знято з озброєння на початку 2000-х.

Так як інструктора в західних арміях це минулі кілька контрактів і всі позиції в танку військові, то наймолодшому з них 45 років.

Само собою може бути кілька десятків кілограм зайвої ваги, затишна робота в офісі або охороні, з небажанням повертатися в Бундесвер.

Як вчинить Берлін — використовує «довгий євро» або заклик резерву поки що незрозуміло, але тут буде затик, тому перші машини обіцяють за кілька місяців, швидше за все травень-червень.

Леопард-1А5 має головне, що повинен мати танк у 2023 році - хороший тепловізор, що дозволяє ідентифікувати супротивника з 3 км., лазерний далекомір, непогану систему управління вогню, стабілізацію зброї, цифрову рацію SEM 80/90, ті, що стоять на «Лео -2А5».

Те, що наші кретини у ЗМІ пишуть, що «нам дають танк без броні», то вони просто не в курсі, що у модернізованої версії німців, стоїть навісна рознесена броня.

Яка з-за кута нахилу та додаткових листів відповідає 140 мм. листа.

Лоб корпусу Т-62, того самого, що Москва планує за 3 роки поставити в дію 800 штук за 3 роки - 105 мм.

А накладна броня від Т-62М не тримає моноблочні оперовані вольфрамові снаряди. Сюрприз, так.

Прикрутять стародавні «Контакти» до російських людей похилого віку? Ну так і на німців є кераміка, є різні комплекти на кшталт MEXAS, що використовувався на "Лео-1" канадцями в Афганістані.

Але суть зовсім не в умовних танкових боях.

Діди воювали

Загиблі при «хаймарсингу» в Новий рік у Макіївці це 44 полк — не механізований, не моторизований, просто стрілецький. Як діди — не те, що Т-55 чи там «бровасті» Т-62, жодних танків немає, просто голі стрілецькі батальйони.

550 чоловік у баті, мінометна батарея, якісь машини мобілізовані з народного господарства доїхати — придані, не штатні. Схожим 43-м полком командував полковник Єнікєєв — просто покликаний мобою чиновник з Мінтрансу. Саме такі командири загнали мобілізованих до актової зали послухати Путіна.

Чи залишилися питання проти кого передаються «старі» Лео-1? І чи будуть вони такими старими?

Так, Леопард-1А5 є просто модернізацією танка, який створювався в епоху до динамічного захисту. Коли було прийнято рішення, що надто багато погроз, які вже можуть проникнути крізь броню — і знаряддя Т-55, і Т-62, і «Рапіри», і «Малютки», і гранатомети піхоти.

Захищатися марно і було вирішено зосередитися на оптиці, маневреності, точності ведення вогню, маскування, на розширенні номенклатури снарядів.

Зараз коли з’явилися тандемні боєголовки та ударні ядра, що підриваються магнітними датчиками над дахом, ситуація знову повторюється.

Танкові бригади під ключ

У будь-якому разі дві танкові бригади у подарунок це дуже здорово, особливо в нинішній реальності, де держави прагнуть не розкидатися парками БТТ.

За фактом росіяни цілий рік ставитимуть до ладу «бровасті» Т-62 і, можливо, отримають 265 штук до серпня. Це якщо завод зможе освоїти модернізацію і не підведуть суміжники з тепловізорами, динамічним захистом, техніка зі зберігання не виявиться горою чермета.

Ми ж гарантовано отримаємо від коаліції з 3 країн щонайменше 180 машин, а також є великі запаси в Бельгії, Греції, Італії, Норвегії, Канаді (з навісною керамічною бронею), є під 400 одиниць у Туреччині.

Щонайменше згодом буде паритет, у Бельгії вже тривають дебати про постачання. Насправді — стан «Лео-1А5» знятих із озброєння у 2003 році та стан Т-62М небо та земля.

А ще СРСР накрутив 40 тисяч танків Т-80, Т-64 та Т72. Та половина втрачена під час розпаду, величезні втрати на фронті, багато згнило, розпродано. Але понад 14 тисяч штук має бути на зберіганні. Де танки, ви розробники «Армат», навіщо залізли в Т-62, що трапилося?

Леопард-1А5 може допомогти своїй піхоті кулеметами, всадити 105-мм HEAT снаряд як у укріплений будинок, так і більшість броньованих цілей на передку, засікти тепловізором рух, підтримувати штурмові групи з флангу.

Свого часу росіяни теж вдосталь сміялися над стародавніми «Гепардами», які не приносять користі і над тими, хто бачив В’єтнам БМП «М-113», а потім різко якось перестали. Щось трапилося.

Те саме трапиться і тут. Можете засікати час.

Автор: Кирило Данильченко ; SITE.ua

ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном