Про інвалідні візки та мобілізацію: українців "годують" фейковою рекламою

Про інвалідні візки та мобілізацію: українців "годують" фейковою рекламою
Про інвалідні візки та мобілізацію: українців "годують" фейковою рекламою
Мережу сколихнула інформація про те, що український магазин медтехніки нібито рекламує інвалідні візки як можливість уникнути мобілізації.

На скриншоті "реклами" можна побачити напис "Якщо ви на інвалідному візку, то ніхто не вручить вам повістку! Зеленський не отримає ще одного двохсотого", а також закреслену фотографію президента України Володимира Зеленського.

Мережа магазинів медтехніки, ортопедичних виробів і товарів для здоров’я Med-Magazin.ua на своїй сторінці у Facebook спростувала повідомлення, що поширюється в мережі. У заяві мережі сказано, що "такий контент ніколи не запускався з рекламних акаунтів" магазину. Крім цього, в компанії підкреслили, що фейкове зображення поширювалося переважно в російських пабліках.

Своєю чергою, журналісти StopFake за допомогою перевірки "Бібліотеки реклами" Facebook переконалися, що мережа магазинів Med-Magazin.ua дійсно ніколи не створювала таких рекламних кампаній у Facebook чи Instagram. На сьогодні магазин проводить чотири активні рекламні кампанії, але в жодній з них не йдеться про "можливості уникнути мобілізації".

Зазначимо, що фейкова реклама також не відповідає айдентиці Med-Magazin.ua, де превалює зелений колір. А власне зображення чоловіка на інвалідному візку зловмисники взяли з сайту агентства стокових фотографій Alamy.

На недостовірність цієї рекламної кампанії вказує і той факт, що вона цілком безглузда. Адже сама собою наявність інвалідного візка ще не є показником непридатності до військової служби – згідно з Законом України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", не підлягають призову на військову службу військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, або ті, які відповідно до висновку військово-лікарської комісії є тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я. Тобто для цього потрібна наявність документа про інвалідність чи тимчасову непридатність.

До речі, це не перша спроба дискредитувати мобілізаційну кампанію України. Раніше StopFake спростовував схожу дезінформацію у матеріалах "Фейк: ЗСУ оголосили акцію "Приведи друга у військкомат і отримай 20 000 гривень" і "Фотофейк: "Акція для військових і їхніх сімей": купи дві домовини і отримай третю в подарунок".

Про інвалідні візки та мобілізацію: українців ’годують’ фейковою рекламою  dkiqrkiqteiqzzrz

ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном

Читайте більше новин по темі:


Распечатать