ФСБ розпочала полювання на "страшних диверсантів": під роздачу потрапили навіть зрадники України
Щоправда, завдання спрацювати на випередження ФСБ із тріском провалила, тому довелося терміново показувати "досягнення". Але й тут невдача: незграбна робота силовиків викликала сміх навіть у Росії.
Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
Ганебні постановки
Не можеш нормально працювати – вигадуй. Цим, як видно з останніх випадків, і керується російська ФСБ. Один із останніх яскравих прикладів "боротьби" російської спецслужби проти диверсантів – затримання 9 лютого на вокзалі в Подільську громадянина України, який нібито "за командою куратора із СБУ" підпалив дві шафи сигналізації, централізації та автоматичного блокування Московської залізниці.
У ФСБ відразу ж зробили безапеляційну заяву, що завербований він був у місті Бидгощ "за безпосередньої участі польських спецслужб", а його перевірка та підготовка перед закидуванням до Росії проводилася у Ризі спільно зі співробітниками спецслужб Латвії.
Російські "службісти" також стверджують, що в українця було вилучено засоби зв’язку та електронні носії інформації з фото- та відеозвітами, а також "листування з офіцером СБУ". Виклали навіть відео "зізнання", але це і не дивно – під тортурами можна сказати будь-що.
Сьогодні Міщанський суд Москви ув’язнив "диверсанта", проте велику "перемогу" зіпсувала інформація російських ЗМІ. Вони з’ясували, що затриманий – 45-річний Сергій Кармазін, і він дійсно приїхав до РФ з України. Але сюрпризом виявилося те, що у 2014 році чоловік жив у Слов’янську (Донецька область), підтримував ідею "незалежності Донбасу" та висловлювався на підтримку "референдуму в ДНР".
Ще одна постановка ФСБ – затримання у Ростові нібито колишнього військовослужбовця полку "Азов", який приїхав до РФ як біженець, щоб... "займатися пропагандою серед молоді" і, можливо, диверсіями.
Найцікавіше, що підтвердженням "поганих намірів" затриманого виявились вилучені у нього матеріали та символіка "Азова". Причому всі вони – українською мовою. Були навіть старі газети з Андрієм Білецьким на першій шпальті, які, ясна річ, потрібні для вербування молодих росіян (сарказм).
Це затримання викликало сміх навіть у Росії. Цікаво й те, що обличчя затриманого не показали досі, проте джерела OBOZREVATEL стверджують, що ним є зрадник України, який чекав на російських окупантів у Маріуполі. Однак такої "вірності" ніхто не оцінив, і зрадник став витратним матеріалом для ФСБ.
Кінці у воду
Створити видимість успішної роботи щодо запобігання терактам і диверсіям у Росії – ще одне завдання ФСБ. А вислів "мета виправдовує засоби" став керівництвом до дії.
По всій Росії почали відловлювати "терористів" та "диверсантів", які нібито готували підриви об’єктів. От тільки в живих не залишили нікого: незважаючи на відсутність навіть найменших спроб опору, їх просто вбили.
Яскравий приклад – у Калузькій області співробітники ФСБ ліквідували "двох уродженців центральноазійських республік, які планували теракт на підприємстві хімічної промисловості".
За твердженням спецслужби, обидва іноземці перебували в лавах бойовиків забороненої в РФ "Ісламської держави".
Про цей випадок написав російський аналітик і блогер Анатолій Несміян (Ель Мюрид), який прямо сказав, що ліквідація – гарна нагода ховати будь-які кінці у воду: "Проблема в тому, що цінність ліквідованого терориста йде до нуля. Щоб запобігти наступним терактам, потрібно встановити багато чого – розкрити мережу, знайти організаторів, бази, зв’язки тощо. Ліквідовані не скажуть нічого".
Він також зазначив, що спецслужби працюють не лише для викриття, а й для запобігання. Однак сьогодні в Росії майже кожне повідомлення про припинений теракт супроводжується позначкою "ліквідований".
"Або професіоналізм вже настільки впав, що просто не можуть брати живими, або теракти банально "малюють" для звітності, а ліквідація дозволяє надійно закрити будь-які питання", – написав Несміян у своєму Telegram-каналі.
Те, що ФСБ – вбивці у погонах, вже добре відомо українцям. Тепер у цьому почали переконуватися і росіяни.
Влада Туреччини ввела кримінальну відповідальність за "дезінформацію"
Читайте більше новин по темі:
Распечатать