Бучанську школу на горезвісний Яблунській зі скандалом відновлюватиме фірма-фігурантка кримінального провадження
Підрядником обрали столичне ТОВ “Маскіра Буд”, при цьому вигідніша за ціною пропозиція його конкурента була відхилена. Через це тендер супроводжувався вимогами скасувати рішення про вибір підрядника, а в кінцевому підсумку замовника звинуватили в упередженості при замовленні робіт. Ситуація цікава ще і тим, що власниця ТОВ “Маскіра Буд” в рамках кримінального провадження підозрюється у службовому підробленні та привласненні коштів при виконанні капремонту в Дніпровському районі Києва на замовлення столичного комунального підприємства.
Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 24 лютого 2023 року Відділ освіти Бучанської міської ради уклав з ТОВ “Маскіра Буд” (*) договір на проведення капітального ремонту покрівлі та фасаду будівлі дошкільного відділення Бучанської початкової школи №11 по вул. Яблунська, 13 в Бучі. Ціна договору склала 19,89 млн гривень.
Згідно з договором, підрядник до кінця травня 2023 року повинен виконати демонтажні роботи, влаштувати покрівлю та водостічну систему, утеплити фасад, цоколь, укоси, встановити блискавкозахист та вивезти сміття.
Конкуренцію ТОВ “Маскіра Буд” в тендері склали дві компанії – ДП “Сітібуд “ПрАТ “Будівельник-14” та ТОВ “Класика комфорту”. Найвигіднішою по ціні була пропозиція ДП “Сітібуд “ПрАТ “Будівельник-14”, однак її відхилили, оскільки воно не включило до запропонованої договірної ціни “витрати, пов’язані з інфляційними процесами”. У цій компанії з таким рішенням тендерного комітету не погодилися і чотири рази офіційно вимагали скасувати відхилення своєї пропозиції та визнання переможцем ТОВ “Маскіра Буд”. В ДП “Сітібуд “ПрАТ “Будівельник-14” звинуватили замовника в упередженості та об’єктивності при виборі переможця і попередили, що будуть змушені вжити заходів для захисту порушених прав. Однак всі вимоги цієї компанії тендерним комітетом відділу освіти Бучанської міськради були відхилені.
Нагадаємо, 15 лютого 2023 року мер Бучі Анатолій Федорук розповів, що на ремонтні роботи в частині школи №11 на вул. Яблунській кошти надало місто Кашкайш – португальське місто-побратим Бучі. Мерія Кашкайша надала Бучі 500 тисяч євро на відновлення двох закладів освіти – в початковій школі №11, а також старого корпусу в ліцеї №3 по вулиці Вокзальна.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Маскіра Буд” зареєстровано в 2019 році в Києві. Статутний капітал – 100 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник, кінцевий бенефіціар та директор – Ірина Яковенко.
Ірина Яковенко в 2017 році разом і Іриною Келлер заснувала благодійний фонд “Долоні долі”, яке постійно проводить заходи із залученням зірок спорту та шоу-бізнесу. Ірина Келлер – модель (володарка титулів “Перша віце-місіс Україна Всесвіт 2017” та “Місіс Україна Земна куля 2017”) та є директором будівельного ТОВ “Грандіс Трейд ЛТД”, яке, зокрема, будує 5 житлових комплексів у Вишгороді.
За даними Сlarity-project, в результаті участі у публічних закупівлях ТОВ “Маскіра Буд” уклало 74 договори майже на 51 млн гривень. Найбільший замовник – Відділ освіти Бучанської міської ради, який віддав йому 26 підрядів майже на 34 млн гривень. Ще на 5,88 млн гривень компанія отримала замовлень на виконання робіт у Бучанській громаді від інших замовників – Бучанської міськради та його Управління соціальної політики, Бучанського ліцею №3 та Гаврилівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №8.
Решта своїх замовлень за результатами публічних закупівель ТОВ “Маскіра Буд” отримало від столичних замовників. При цьому один з підрядів став предметом кримінального розслідування Нацполіції (провадження № 42021100000000017 від 14.01.2021 року) за підозрою у службовому підробленні та привласненні коштів шляхом зловживання службовим становищем. Мова про договір 2020 року між ТОВ “Маскіра Буд” та КП “Київжитлоспецексплуатація” ціною 616 тис. гривень на проведення капремонту місць загального користування в житловому будинку по вул. Будівельників, 1 у Дніпровському районі. За матеріалами слідства, службові особи замовника та підрядника з метою заволодіння бюджетними коштами підписали фіктивні акти виконаних робіт, знаючи, що по факту роботи у відповідності до тендерних вимог не були виконані. В листопаді 2021 року Ірині Яковенко було вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.
До слова, згадане вище ТОВ “Грандіс Трейд ЛТД” також є активним учасником публічних закупівель, за результатами яких отримало 84 договори на 85,54 млн гривень. Більша частина підрядів отримана від столичних КП, з одним з яких – КП “Житлоінвестбуд-УКБ” – “засвітилося” в кримінальному провадженні (№ 42021102060000103 від 02.07.2021 року). У матеріалах справи вказану компанію серед інших називають підконтрольною фірмою КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. Слідство встановило, що протягом 2019 року вказане КП замовило робіт в соціальних об’єктах столиці на загальну суму понад 120 мільйонів гривень, які в подальшому перераховувалися на рахунки підконтрольних підрядників по значно завищеним цінам.
Нагадаємо, жителі Бучі одними з перших на Київщині почули та побачили на власні очі наступ рашистів – вранці 24 лютого бучанці прокинулися від звуків бомбардувань аеродрому у сусідньому Гостомелі. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Окупація міста тривала 33 дні – до 31 березня.
Невдовзі після деокупації Анатолій Федорук повідомив, що у місті за час воєнних дій пошкоджено 1148 об’єктів, серед яких 130 багатоквартирних будинків, 974 – приватних, 44 – об’єктів соціальної інфраструктури, тобто медзаклади, школи, садочки та інші установи й організації. В кінці вересня 2022 року були оприлюднені оновлені дані, згідно до яких відновленню не підлягають 372 приватні та 2 багатоквартирні будинки.
В лютому 2023 року Анатолій Федорук заявив, що протягом поточного року планується відновити понад 90% зруйнованих об’єктів. Зокрема, до кінця весни в Бучі планують закінчити реконструкцію 110 будинків на вулиці Вокзальній, якою тридцятикілометрова колона російської техніки намагалася прорватися до Києва.
Нагадаємо, що мікрорайон Бучі, де пролягають вулиця Яблунська та Вокзальна, найбільше постраждали під час окупації, там росіяни чинили найбільші звірства. Зокрема, на вулиці Яблунській рашисти розстрілювали мирних мешканців, в тому числі жінок. Як свідчать знімки супутника та безпілотників, окупанти десятками вбивали перехожих, а їх тіла лежали на дорозі по декілька тижнів – аж поки місто не було деокоповане. Зокрема, 22 мешканці Бучі, які намагалися виїхати у бік Києва, було захоплені там орками та розстріляні в спини із зав’язаними руками. Також задокументована страта російськими солдатами восьми полонених українців біля будівлі по вул. Яблунській, 144.
* ТОВ “Маскіра Буд” (код ЄДРПОУ: 42761021)
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать