Окупанти не змогли оточити Бахмут: карти боїв

Окупанти не змогли оточити Бахмут: карти боїв
Окупанти не змогли оточити Бахмут: карти боїв
Росіянам не вдалося оточити Бахмут, але вони посилюють настання на північ від міста. Також вони активізували свої атаки у районі Мар’їнки.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Ситуація у Луганській та Харківській областях

Російські війська продовжували вести наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що сили групи "Вагнера" здійснили незначний територіальний поступ на схід від Спірного (25 км на південний схід від Кремінної).

У Генштабі України повідомили, що російські війська провели безуспішні операції на північний захід від Сватового в районі Гряниківки (54 км на північний захід) та навколо Кремінної в районі Невського (19 км на північний захід), Білогорівки (12 км на південь) , Спірного, Виїмки (26 км на південь) та Федорівки (33 км на південний захід). Голова Луганської області Сергій Гайдай повідомив про бої під Стельмахівкою (15 км на захід від Сватового), Новоселівським (15 км на північний захід) та Куземівкою (13 км на північний захід).

Російське джерело стверджувало, що українські тактичні групи зондували російську оборону поблизу Гряниківки. Воно також повідомило, що російські війська здійснили невизначений наступ у напрямку Кіровська (17 км на захід від Кремінної) і здійснили наземні атаки поблизу Кремінної у напрямку Невського, Макіївки (22 км на північний захід) та Білогорівки.

Росіяни не змогли оточити Бахмут: карти боїв від ISW qutiqktiqxiderzrz

Бої на Донбасі

Російські війська 8 березня продовжили наступальні дії в районі Бахмута, але не змогли завершити оточення міста. У Генштабі України повідомили, що російські війська продовжували штурм українських позицій у Бахмуті і вели безуспішні наступальні дії за 11 км на північ від Бахмута в районах Берхівки, Дубово-Василівки, Оріхово-Василівки та Богданівки, а також за 6 км на південний захід. в районі Іванівського та Кліщіївки.

Російський військовий блогер стверджував, що бойовики групи "Вагнера" просунулися в напрямку Железнянського (10 км на північ від Бахмута) і Григорівки (9 км на північний захід від Бахмута). Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська, ймовірно, наблизилися до ділянки траси T0504 на південному заході Бахмуту.

Власник групи "Вагнера" Євген Пригожин та кілька російських "військрів" заявили 8 березня, що російські війська контролюють увесь Бахмут на схід від річки Бахмутка, як оцінило ISW 7 березня. Російські військові блогери стверджували, що бойовики Вагнера продовжують спроби просування у північній та південній частинах Бахмута та що українські сили продовжують виведення окремих підрозділів із міста.

Російський "військор" стверджував, що російські сили півоточили українські сили вздовж західного берега річки Бахмутка в Бахмуті, і що українські сили не зможуть вийти з цих районів без великих втрат. Його колеги заявили 7 березня, що російські війська перекрили всі українські наземні лінії зв’язку (GLOC) до Бахмута, включаючи сільські дороги між Тимчасовим Яром (11 км на захід від Бахмуту) та Хромовим (2 км на захід від Бахмута).

Інший російський "військор" стверджував, що 7 березня українські війська здійснили контратаки в районі Івановського (6 км на захід від Бахмута) та у напрямку Клищіївки (6 км на південний захід від Бахмута). Повідомлення українського Генштабу про наступальні дії Росії поблизу Кліщіївки, населеного пункту, який російські сили контролювали принаймні з початку січня 2023 року, можуть свідчити про те, що українські сили відтіснили російські сили далі від траси T0504, хоча ISW не бачила жодного візуального підтвердження . це зробили. Російський військовий блогер стверджував, що російські війська також просунулися до Ступочок (11 км на захід від Бахмута).

Російські війська можуть нарощувати темпи наступальних операцій на північний захід від Бахмуту. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили понад 30 штурмів поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута), що становить приблизно тридцять відсотків від загального обсягу наступальних операцій Росії, про які Генштаб звітував в Україні 8 березня.

Повідомляється, що високий темп російських нападів навколо Оріхово-Василівки, ймовірно, занадто далеко на північний захід від Бахмута, щоб ефективно допомогти в спробі Росії розвернутися навколо Бахмуту, враховуючи, що Оріхово-Василівка знаходиться на відстані понад 8 км від найближчого українського маршруту постачання через Хромово. .

Відомі російські "військори" дедалі частіше обговорюють можливість українських контрнаступів у районі Бахмута, причому деякі згадують Маньківку (14 км на північний захід від Бахмута) як потенційну територію, де українські сили можуть розпочати ці операції. Російські війська, можливо, ведуть високі темпи операцій на північний захід від Бахмута, щоб зіпсувати майбутні українські контратаки, які могли б послабити тиск на українські сили в Бахмуті.

8 березня російські війська продовжили наступ на підступах до Донецька. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в 17 км на північ від Авдіївки в районі Кам’янки та Олександрополя і в межах 36 км на південний захід від Авдіївки в районі Північного, Першотравневого, Невельського, Водяне, Мар’їнка та Новомихайлівка.

Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили понад 20 наступальних ударів поблизу Мар’їнки (27 км на південний захід від Авдіївки), що становить приблизно п’яту частину від загальної кількості наступальних операцій Росії, про які Генштаб повідомив в Україні 8 березня.

Російський "військор" стверджував, що російські війська вели штурм поблизу Перемоги (32 км на південний захід від Авдіївки) та Красногорівки (21 км на південний захід від Авдіївки), а також українських укріпрайонів поблизу Авдіївки зі Спартака (4 км на південь) Авдіївки). та Опитного (3 км на південь від Авдіївки). Його колега заявив, що російські війська ведуть позиційні наступальні дії поблизу Авдіївки.

Російські військові блогери стверджували, що російські війська відновили наступальні дії в напрямку Красногорівки (9 км на північ від Авдіївки) і захопили Веселе (7 км на північ від Авдіївки), хоча ISW не спостерігає жодного візуального підтвердження цих тверджень. Вони заявили, що російські війська мають намір тиснути на українські сили в Авдіївці на північ у напрямку Веселого та з півдня у напрямку Водяного (8 км на південний захід від Авдіївки), куди, як повідомляється, намагається наступати 1-а слов’янська бригада. званої "ДНР".

В останні тижні російські війська збільшили темп наступальних операцій на північ від Авдіївки, ймовірно, у рамках тактичної зміни, схожої на зміну російської тактики під час штурму Мар’їнки. В останні тижні російські сили все активніше намагаються тиснути на українські сили, щоб вони залишили Мар’їнку, атакуючи північ і південь від населеного пункту, замість продовжувати дорогі фронтові наступи на міцно укріплені українські позиції.

Російські війська поки не мають необхідної бойової сили в районі Авдіївки, щоб наступати на Авдіївку з півночі і півдня, і навряд чи зроблять це, якщо не розгорнуть значні підкріплення в цьому районі.

Росіяни не змогли оточити Бахмут: карти боїв від ISW

"Південна вісь"

Російські джерела стверджували, що українські війська третього дня 8 березня підсідали на островах дельти Дніпра. 8 березня російське джерело заявило, що російські війська обстріляли українські позиції на островах дельти Дніпра і що на острові продовжуються позиційні бої. 7 березня Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що українські війська знищили російський склад боєприпасів на острові Великий Потьомкін на південний захід від Херсонщини.

8 березня російські джерела повідомили, що українські війська завдали удару з БПЛА по Енергодару Запорізької області, завдавши пожежі в полі. Російські джерела стверджують, що вогонь поширився на чотири гектари землі, погрожуючи Енергодар, що підтримує лінії електропередач і місцевій інфраструктурі.

Проте російське джерело стверджує, що Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) пожежа не загрожує. Радник українського мера Маріуполя Петро Андрюшенко 8 березня натякнув, що проукраїнські сили могли провести удари, які спричинили пожежу. ISW широко повідомляв про мілітаризацію російськими військами ЗАЕС та прилеглої території.

8 березня російські війська продовжували звичайні удари по районах на захід від Гуляйполя та в Херсонській, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Росіяни не змогли оточити Бахмут: карти боїв від ISWРосіяни не змогли оточити Бахмут: карти боїв від ISW

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать