Вояку 54-ї мехбригади дали п’ять років за відмову їхати під Бахмут

Вояку 54-ї мехбригади дали п’ять років за відмову їхати під Бахмут
Вояку 54-ї мехбригади дали п’ять років за відмову їхати під Бахмут
У Дружківці  Донецької області солдата 54-ї механізованої бригади Максима Єрмілко засудили до двох років позбавлення волі за відмову виконати наказ про передислокацію під Бахмут.

Про це редакція 368.media дізналася з вироку місцевого суду за ч. 4 ст. 402 КК.

У липні минулого року гранатометник Єрмілко знаходився на території тилового пункту управління батальйону. Там він отримав від начальника штабу розпорядження в складі зведеного загону висунутись для виконання бойового завдання на глибину взводних пунктів в район оборони. Солдат відкрито відмовився виконати зазначений наказ капітана.

Єрмілко провину визнав частково. Він пояснив, що у березні отримав осколкове поранення ноги й руки. Його відправили до шпиталю у Первомайськ. Через два тижні після закінчення лікування, йому сказали, що осколки залишились, але вони або приживуться, або самостійно вийдуть. Потім його знову відправили на позиції.

У квітні гранатометник приїхав у військову частину. Позиції бригади були на смт Мар’їнка. Там він знаходився з квітня по 14 липня. Позиції не були належним чином облаштовані, вони їх облаштовували самі. Взагалі не було тилових позицій, ніхто навіть не думав підготувати позиції. Ротацію їм не провели.

Він відмовився йти на позиції у зв’язку з тим, що у нього був поганий психологічно-моральний стан. Їх зібрали та оголосили наказ їхати під Бахмут. Сказали, що ротації не буде, оскільки вони змінюють іншу бригаду, яку вже розбили. Він був здивований, обурений, почав розмовляти на підвищених тонах.

Єрмілко наполягав на тому, що їм треба відпочити, набрати людей, зробити злагодження. Злагодження відбувається 2-3 місяці. Після того, як він відмовився виконувати наказ, їх повезли у смт Олексіїво-Дружківка, а ті солдати, що не відмовились — поїхали на позиції. Його думка щодо виконання наказу, не змінилась, він був не готовий вийти на позиції. Після ВЛК йому сказали, що він придатний до військової служби. Після його відмови виконувати наказ, керівництво записало це на відео та передали до прокуратури. Він визнає вину частково, тому що він розумів, поїхати на позиції — це вірна смерть, оскільки у них не було підтримки артилерії.

Згідно з показів свідків солдат свою відмову нічим не обґрунтував. В той час на Бахмуті штурмових дій не було, вони розпочались у вересні 2022 року. Всього їхати на нове місце дислокації відмовилось семеро вояків.

Єрмілко визнали винним та призначили покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили